«KPV LV» prasa Tieslietu padomes redzējumu par ekonomisko lietu tiesas izveidi

Partijas “KPV LV” Saeimas frakcija gala lēmuma pieņemšanai par ekonomisko lietu tiesu ir vērsusies Tieslietu padomē, aicinot to sniegt savu vērtējumu par Tieslietu ministrijas virzīto plānu par šādas tiesas izveidi.

Pagājušajā nedēļā “KPV LV” Saeimas frakcijas deputāts Aivars Geidāns Juridiskās komisijas sēdē atturējās balsojumā par ekonomisko lietu tiesas izveidi. Līdz ar to komisija balsojumos neatbalstīja ar to saistītos likumprojektus.

Tagad "KPV LV" Saeimas frakcija ir vērsusies pie Tieslietu padomes, aicinot sniegt savu vērtējumu par ekonomisko lietu tiesas izveidi.

“KPV LV” frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks PucensJānis Kincis

"Kā jau mēs esam teikuši un kā ir norādījis iekšlietu ministrs Sandris Ģirģens, ka vairāki nozares profesionāļi iebilst pret piedāvāto redakciju ekonomisko noziegumu tiesas izveidei. Tieslietu ministrijas izstrādātais likumprojekts neparedz šīs jaunveidojamās tiesas darbu ar sarežģītajām lietas par sarežģītiem ekonomiskiem un finanšu noziegumiem, kuru dēļ valstij draud lielākie zaudējumi un kas pēc būtības šajā tiesā būtu jāskata. Tā vietā regulējums paredz darbu ar vieglākām lietām,” norādīja “KPV LV” frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens.

Pucens arī norādīja uz Covid-19 radīto ārkārtējo situāciju: “Vēl viens svarīgs aspekts: vai tiešām šajā krīzes laikā viņiem būtu jāiet ar šo jautājumu uz priekšu, kad risināmas daudzas citas akūtas problēmas? Es domāju, ka šis nav viens no degošākajiem jautājumiem.”

“Tāpēc mēs arī prasām Tieslietu padomes viedokli, varbūt tas ir mainījies un viņu iepriekš paustās bažas varbūt vairs nav aktuālas. Tad mēs arī varētu pārskatīt savu viedokli un balsojumu,” sacīja Pucens.

Tomēr tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) gan norādījis, ka turpinās ekonomisko lietu tiesas izveides sagatavošanas darbi.

KONTEKSTS:

Specializētas tiesas izveide ir tieslietu ministra Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvās partija) iecere, ko valdība atbalstīja 2019. gada novembra sākumā. Ministra ieskatā šādas tiesas izveide uzlabotu sarežģītu lietu izskatīšanas kvalitāti un ātrumu.

Iecerēts, ka tiesa varētu sākt strādāt 2021. gada 1. janvārī. Idejas ierosinātāji cer, ka ar specializētas tiesas izveidi varētu uzlabot tiesu darba kvalitāti, kā arī samazināt sarežģītu lietu izskatīšanas termiņus. Tiesnešus, kuri jaunajā tiesā varētu strādāt, izraudzītos konkursā.

Saeima konceptuāli atbalstīja ekonomisko lietu tiesas kā specializētās pirmās instances tiesas izveidi 2019.gada decembrī. Taču 2020.gada pavasarī jaunu pretestību reformai izrāda partija “KPV LV”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt