«KPV LV» pauž atbalstu partijas sarunu vedējam Aldim Gobzemam

Partijas „KPV LV” frakcijas un valdes kopsēdē pausts atbalsts partijas premjera amata kandidātam Aldim Gobzemam, informēja frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.  

Iepriekš neskaidrības par šo jautājumu radīja Gobzema un partijas līdera Artusa Kaimiņa publiski paustie atšķirīgie viedokļi par valdības veidošanu.

Kaimiņš ir iebildis pret divām šīs partijas premjera kandidāta Alda Gobzema idejām: sākumā kritizējis valdību ar Zaļo un Zemnieku savienību, vēlāk iebildis pret nozares profesionāļu valdību.  

"Frakcija ir izteikusi atbalstu mūsu sarunu vedējam Aldim Gobzemam,”  pirmdien uzsvēra Zakatistovs.

Viņš gan no plašākiem komentāriem izvairījās. Savukārt Gobzems noraidīja minējumus par frakcijas šķelšanos.  

Pirmdien, 10. decembrī, beidzas termiņš, līdz kuram Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir aicinājis partijas „KPV LV” premjera kandidātu Aldi Gobzemu izveidot valdību. Divu nedēļu laikā Gobzems oficiāli ir nācis klajā ar diviem Ministru kabineta piedāvātajiem variantiem. Neviens no tiem nav guvis Saeimas vairākuma atbalstu.

Līdz šim gan Gobzems, gan Kaimiņš nolieguši, ka būtu pamats runām par partijas šķelšanos.

Kaimiņš pirmdien sēdē nepiedalījās, jo ir apslimis, viņam ir temperatūra.

Savukārt Gobzems pauda, ka viņam “pulksten trijos ir tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Tas, ko es vēlos pateikt sabiedrībai, ir: tikai tie, kas cīnās līdz pēdējai sekundei un kuri par savu valsti cīnās līdz pēdējam sirdspukstam, tikai tie uzvar dažreiz visneiedomājamākajā veidā,” paziņoja Gobzems.

“Frakcija ir tā kopīgi nolēmusi, normāla ikdienas darba sanāksme, neskatoties uz to, ka kāds kaut ko publiski cenšas baumot,” sacīja Gobzems.

KONTEKSTS:

Aldis Gobzems no partijas “KPV LV” ir jau otrais premjera amata kandidāts, kuram prezidents divu mēnešu laikā pēc 13. Saeimas vēlēšanām uzticēja veidot valdību. Pirms tam izgāzās Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līdera Jāņa Bordāna mēģinājums.

Gobzemam tika dots laiks līdz 10. decembrim, lai vienotos par valdības aprisēm. Sarunas sāka sešas no septiņām Saeimā iekļuvušajām partijām, jo no sadarbības ar “Saskaņu” tās atteicās jau pirms vēlēšanām. Drīz vien Gobzems no sarunām izslēdza “Attīstībai/Par!”, vainojot to aizmuguriskā citas valdības veidošanā. Tad JKP kategoriski atteicās sadarboties ar Zaļo un Zemnieku savienību, bet Gobzems vēlējās redzēt ZZS valdībā.

7. decembrī Gobzems atsauca savu valdības piedāvājumu partijām un valdībā aicināja bezpartejiskus profesionāļus. Ja šāda valdība netiks apstiprināta, Gobzems lūgšot izsludināt ārkārtas vēlēšanas. Pēc tam “Jaunā Vienotība”, JKP un Nacionālā apvienība atzina, ka nevar turpināt sarunas par Gobzema valdību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti