«KPV LV» neoficiālas koalīcijas sarunas sāks ar JKP

Partijas “KPV LV” valde pirmdien, 8.oktobrī, nolēma izveidot pārrunu darba grupu, kas piedalīsies valdības veidošanas sarunās.

Partijas premjera amata kandidāts Aldis Gobzems pēc valdes sēdes Latvijas Radio pastāstīja, ka šajā grupā ietilps viņš pats, Atis Zakatistovs, Artuss Kaimiņš un Didzis Šmits.

Aldis Gobzems: Par koalīcijas sarunu grupuElla Semjonova

  Grupu vadīs pats Gobzems. Šī grupa tiksies ar pārējo politisko partiju pārstāvjiem, un pirmā tikšanās notiks ar Jauno konservatīvo partiju (JKP). Un tas ir jādara demokrātijas vārdā, sacīja Aldis Gobzems.

  „Esam pārliecināti, ka demokrātijas nolūkos, tā kā vēlētājs visvairāk balsu ir devis mūsu divām partijām, tas ir pirmais solis, kas ir jāizdara,” uzsvēra Gobzems.

  “Bet nekādu oficiālu sarunu nav, un, visticamāk, tādas šobrīd nav iespējamas, jo prezidents nevienu nav nominējis. Šobrīd var būt tikai neformālas sarunas. Īstās sarunas sāksies brīdī, kad prezidents izvirzīs ministru prezidenta amata kandidātu,” norādīja Gobzems.

  “Šobrīd varam pārrunāt to, vai varam atrast kopīgus pieturas punktus attiecībā par programmu izpildi. Tas arī būs mūsu redzējums. Tas ir tas, ko mēs solījām saviem vēlētājiem.”

  JKP līderis Jānis Bordāns pirmdien žurnālistiem paziņoja, ka sarunās par valdības veidošanu partiju interesē, lai valsts saglabātu esošo ārpolitikas kursu, un arī drošības jautājums un tiesiskums. Pirmā tikšanās notiks jau otrdien ar “KPV LV”, bet vēlāk – ar “Attīstībai/Par!”.  Bet trešdien JKP tiksies ar Nacionālo apvienību, “Jauno Vienotību” un Zaļo un Zemnieku savienību. 

  KONTEKSTS:

  13.Saeimas vēlēšanās 6.oktobrī  bija zemākā vēlētāju aktivitāte parlamenta vēlēšanās kopš neatkarības atjaunošanas. Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem Saeimā iekļuvuši septiņi politiskie spēki.

  Visvairāk mandātu – 23 – 13. Saeimā ieguva “Saskaņa”, kura paziņoja, ka tai pienākas veidot valdību.  Tiesa, neviens no sešiem Saeimā iekļuvušajiem spēkiem nav gatavs ar to sadarboties. Tāpēc “KPV LV”, kura ierindojās otrajā vietā un ieguva 16 deputātu vietas, uzskata, ka valdība jāveido tai kā nākamajam populārākajam spēkam, kurš spējīgs izveidot valdību. Mazāk procentu balsu, bet tikpat daudz deputātu vietu ieguvusī Jaunā konservatīvā partija arī nav atteikusies no iespējas veidot valdību.

  Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 1078 iecirkņiem no 1078

  Dati: CVK. Atjaunots: 07.10. 16:57

  23 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
  16 vietas Jaunā konservatīvā partija
  16 vietas Politiskā partija "KPV LV"
  13 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
  13 vietas Attīstībai/Par!
  11 vietas Zaļo un Zemnieku savienība
  8 vietas Jaunā VIENOTĪBA
  2 komentāri
  Anonīms lietotājs 24207
  Nu, varēja jau pārrunu darba grupā arī kādu sievieti iekļaut. Būtu tomēr plašāks redzējums..
  Jānis Balodis
  Tas ir viņu pienākums!
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti