«KPV LV» lūdz Saeimas komisiju vērtēt Kaimiņa izteikumus par partijas ministriem

"KPV LV" Saeimas frakcija vērsusies Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā par deputāta Artusa Kaimiņa publiskajiem izteikumiem saistībā ar partijas ministru padomdevēju ietekmi, informēja partijā.

Iepriekš Kaimiņš neilgi pēc izslēgšanas no "KPV LV" Saeimas frakcijas Latvijas Televīzijas raidījumam "De facto" apgalvoja, ka partija esot mainījusies un tagad pārstāvot atsevišķu ietekmīgu personu intereses. Kaimiņš pauda bažas par ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomdevēju Pāvelu Rebenoku, kā arī vairākiem iekšlietu ministra Sanda Ģirģena padomdevējiem.

"KPV LV" paziņojumā medijiem norādīja, ka Kaimiņa izteikumi neatbilst patiesībai, tie ir diskreditējoši partijai un tās ministriem.

"Partija kategoriski noliedz savu un ministru saistību ar jebkuru tā dēvēto oligarhu vai apšaubāmas reputācijas uzņēmēju un uzskata, ka Kaimiņa vēršanās pret partijas biedriem ir atriebība par izslēgšanu no partijas frakcijas," paziņojumā norāda "KPV LV".

Frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens norādījis: "Mēs esam un būsim no ārējās ietekmes neatkarīga partija un ar to lepojamies. Šāda publiska iekšlietu ministra Sanda Ģirģena un ekonomikas ministra Ralfa Nemiro apmelošana mūsu skatījumā ir Saeimas deputāta necienīga rīcība un pārkāpj jebkuras ētikas normas, tāpēc esam vērsušies atbildīgajā [Saeimas] komisijā ar lūgumu izskatīt deputāta Kaimiņa izteikumus."

Partijas frakcija savā iesniegumā komisijai norādījusi: "Saeimas deputāta Kaimiņa izteikumi Latvijas Televīzijas raidījumā "De facto" 2020. gada 26. janvārī par Gunta Rāvja, Gunta Indriksona un Bislana Abdulmuslimova ietekmi uz partiju un ministriem neatbilst patiesībai. Īstenībai neatbilst arī personīgie apvainojumi pret ekonomikas ministra padomnieku Pāvelu Rebenoku.

Līdz ar to, paužot šādus apgalvojumus publiski, tas radījis dezinformāciju un diskreditējis valsti, tās iestādes un amatpersonas,

tas ir, konkrētajā gadījumā – Iekšlietu ministriju un iekšlietu ministru, kā arī Ekonomikas ministriju un ekonomikas ministru."

"KPV LV" norādīja, ka saskaņā ar Saeimas deputāta ētikas kodeksu Saeimas deputātam, paužot viedokli, ir jābalstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju. Šajā gadījumā Saeimas deputāta izteikumi vērtējami kā "aizskaroši, Latvijas Republikas prestižu graujoši, kā arī vienu no valsts augstāko amatpersonu – iekšlietu ministra un ekonomikas ministra – diskreditējoši".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti