Panorāma

Eiropā strīds par «AstraZeneca» vakcīnu piegādi

Panorāma

Zinātnieki radījuši robotu prototipus telpu dezinfekcijai

KPV LV turpinās darbu valdībā

«KPV LV» frakcija lēmusi turpināt darbu valdībā; Petraviča atsakoties nolikt deputātes mandātu

Partijas “KPV LV” Saeimas frakcija nolēmusi turpināt darbu valdībā. Tādējādi pretēji partijas valdes prasībai Saeimas frakcija neatsauks savu parakstu no koalīcijas līguma.

Partijas “KPV LV” trīs ministri un 10 Saeimas deputāti paliek savās vietās – attiecīgi valdībā un Saeimā. “KPV LV” Saeimas frakcija nolēmusi ignorēt partijas valdes lēmumu un neatsaukt parakstu no koalīcijas līguma.

“Nekas neliecina, ka mēs kopā ar deputātiem vai ministriem aizejam,” sacījas “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo.

“KPV LV” valde šonedēļ bija uzdevusi frakcijai atsaukt parakstu no valdības koalīcijas līguma 48 stundu laikā. Valde iepriekš solīja, ka varētu lemt par biedru izslēgšanu, kuri nepakļausies valdes lēmumam. Ko darīt tagad, kad skaidrs, ka frakcija prasību nepildīs, valde lems jau trešdienas, 27. janvāra, vakarā.

Frakcijā diskutēja arī par to, kā rīkoties labklājības ministrei Ramonai Petravičai. Viņai “KPV LV” valde bija likusi izvēlēties – darbs valdībā vai Saeimā. Diskusiju rezultātā tapis ieteikums, bet kāds, to partijas deputāti neatklāj.  

“Šobrīd tā paliek frakcijas iekšējā lieta. Lēmumu, lai pieņem pati ministre. Mēs esam izteikuši tikai savas pārdomas,” sacīja Možvillo.

Vairāki frakcijas deputāti Latvijas Televīzijai apliecināja, ka ministre sarunas laikā atteikusies pati nolikt deputātes mandātu, kamēr vien iespēju saglabāt abus amatus atļauj likums.

“KPV LV” valde sestdien valdes sēdē lems par “KPV LV” Saeimas frakcijas deputātu atbrīvošanu no partijas biedru rindām, pamatojoties uz saņemto atbildi no frakcijas par atteikšanos atsaukt frakcijas parakstu no sadarbības padomes līguma.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā iezīmējušās domstarpības starp "KPV LV" valdi no vienas puses un vismaz daļu valstī pie varas esošajiem "KPV LV" politiķiem. "KPV LV" valde arī  paziņojusi, ka atsauc parakstu no koalīcijas līguma. Tas nozīmē valdības atstāšanu. Savukārt "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītājs pauda, ka šāds lēmums nav frakcijas dienas kārtībā. 

Tāpat "KPV LV" valde norādījusi, ka aicina labklājības ministri, Saeimas deputāti Ramonu Petraviču izvērtēt iespēju atstāt deputātes amatu, lai Covid-19 krīzes laikā pilnvērtīgāk pievērstos Labklājības ministrijas (LM) vadīšanai. 

Premjers Krišjānis Kariņš no “Jaunās Vienotības” pieprasīja Labklājības ministrijas (LM), Veselības ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātu rīcības plānu Covid-19 izplatības ierobežošanai sociālās aprūpes iestādēs. Vienlaikus valdības vadītājs pagājušajā nedēļā vērsās Valsts kontrolē ar lūgumu pārbaudīt, vai Labklājības ministrija darījusi visu iespējamo Covid-19 izplatības ierobežošanā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti