Panorāma

No citiem pircējiem – pa gabalu

Panorāma

Covid-19 pacients: neciešamas galvassāpes un drudzis

Ekonomikas ministra amatam virza J. Vitenbergu

«KPV LV» ekonomikas ministra amatam virza Jāni Vitenbergu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Partijas "KPV LV" frakcija un valde ekonomikas ministra amatam nolēmusi virzīt Saeimas deputātu, parlamenta Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāju Jāni Vitenbergu. Savukārt līdzšinējais ministrs Ralfs Nemiro amatu atstās jau pirmdien, 16. martā, saistībā ar viņam atņemto pielaidi darbam ar valsts noslēpumu.

ĪSUMĀ:

  • "KPV LV" ekonomikas ministra amatam virzīs Tautsaimniecības komisijas vadītāju Vitenbergu.
  • Ministrs Nemiro amatu atstāj, jo viņam atņemta pielaide valsts noslēpumam.
  • Nemiro varētu pārņemt Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītāja amatu.
  • "KPV LV": Nemiro spiests no amata atkāpties politiskas izrēķināšanās dēļ.
  • Partija paliek valdībā tikai tāpēc, ka valstī ir krīze.
  • Vitenbergs uzsvēra, ka vēlas turpināt Nemiro iesāktos darbus.
  • Vairums koalīcijas partneru gatavi atbalstīt Vitenberga kandidatūru.
  • Arī Kariņš kandidātu nenoraida, bet vispirms ar viņu vēlas tikties.
  • Iekšlietu ministrs Ģirģens pieļauj: Viņu arī kādu ieganstu dēļ varētu noņemt no amata.

Paredzēts, ka Nemiro no Vitenberga pārņems Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāja amatu. Līdz brīdim, kad Vitenberga kandidatūra šajā amatā tiks apstiprināta Saeimā, ekonomikas ministra amata pienākumus pildīs iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. 

"KPV LV" Saeimas frakcija par piemērotāko kandidātu ekonomikas ministra amatam aiz slēgtām durvīm lēma vairākas stundas. Partija uzskata, ka līdzšinējais ministrs spiests no amata atkāpties politiskas izrēķināšanās dēļ.

Partija izšķīrusies virzīt jaunu kandidātu vakantajam amatam tikai tāpēc, ka valstī ir krīze, uzsvēra frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs, neprecizējot, kad tad varētu tik lemts par partijas turpmāku atrašanos valdībā.

«KPV LV» ekonomikas ministra amatam virza Jāni Vitenbergu
00:00 / 03:06
Lejuplādēt

“Šī valdība ir trausla, un mēs pieņēmām valstisku lēmumu palikt valdībā, saprotot, ka šodien valstī ir krīzes situācija. Mēs aicinām arī citus sadarbības partnerus pacelties pāri politiskajai taktikai un jautājumiem un ziedot savu laiku tieši šim Latvijai kritiskajam brīdim. Latvijai ir godam jāpārdzīvo krīze. Mums ir trīs būtiskas ministrijas, un mēs strādāsim kopā un pārvarēsim šo krīzi valstī kopā,” sacīja Zakatistovs.

“Mēs ļoti nopietni apsvērām visus iespējamos scenārijus, ieskaitot iziešanu no šīs valdības.  [..] Tas, ar ko mēs iesim pie sadarbības partneriem, būs aicinājums nepolitizēt situāciju un pieņemt mūsu noteikumus. Mēs redzam, ka Ralfs Nemiro turpina darbu Saeimā Tautsaimniecības komisijas vadītāja amatā. Visi iesāktie darbi tiks turpināti par spīti tam, ka mums nesaprotamos apstākļos Ralfs ar vienu lēmumu ir noņemts no trases,” pauda Zakatistovs.

Ekonomikas ministra amatam virzītais Vitenbergs uzsvēra, ka vēlas turpināt Nemiro iesāktos darbus.

"Paldies Ralfam Nemiro visas frakcijas vārdā par ieguldīto darbu arī šajā krīzes laikā, strādājot un parādot risinājumus un operativitāti. Mans uzdevums būs šos darbus pārņemt (..). Darbs turpināsies gan pie obligātā iepirkuma komponentes atcelšanas, gan Skultes ostas termināļa izveides. Tās zināšanas, ko esmu iemantojis, vadot Tautsaimniecības komisiju, centīšos likt lietā, vadot Ekonomikas ministriju. Mans darbs noteikti tiks primāri saistīts ar šo krīzes situāciju, un es apzinos, ka Ekonomikas ministrijas vadība ir sarežģīts solis, pārņemot pienākumus, ir vēl sarežģītāks solis, un darīt to krīzes apstākļos ir vēl sarežģītāks solis.

Bet es esmu gatavs iegulties laivā un airēt, lai palīdzētu valstij krīzes momentā," teica Vitenbergs.

Arī Nemiro uzsvēra, ka šobrīd ir tas brīdis, kad Ekonomikas ministrijai ir jāpieņem vairāki nozīmīgi lēmumi, kā stimulēt ekonomiku.

Vairums koalīcijas partneru gatavi atbalstīt Vitenberga kandidatūru uz ekonomikas ministra amatu. To nenoraida arī premjers Krišjānis Kariņš, taču vispirms ar kandidātu vēlas tikties un darīšot to iespējami ātri, jo šajos krīzes laikos Ekonomikas ministrija nevar palikt bez vadības.

„Es pats kā valdības vadītājs labprāt apsēstos divatā ar Vitenbergu, man būs viens otrs jautājums. Es viņu pazīstu no sadarbības sanāksmes sapulcēm, bet, pirms es viņu virzu, es gribētu izrunāt vienu otru jautājumu un risinājumus ekonomikas nozarē,” sacīja Krišjānis.

Tikmēr Nemiro vēl neesot saņēmis Satversmes aizsardzības biroja sūtīto vēstuli, kurā pamatots lēmums atteikt viņam pielaidi darbam ar valsts noslēpumu. Viņš pašlaik atsakās komentēt, kāpēc tā viņam atteikta, taču uzticoties drošības iestāžu lēmumiem.

Vienlaikus arī viņa partijas biedrs iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens pieļauj, ka varētu būt nākamais, kuru kādu ieganstu dēļ varētu noņemt no amata.

„Es zinu, ka ar lielu ticamības pakāpi es būšu nākamais, bet man nav bail pazaudēt amatu, man nav bail no tiem, kuri pret mani darbojas. Es daudzus no viņiem zinu, jebkurā gadījumā man primāri ir strādāt man uzticētajā nozarē, ko cilvēki, ticiet man, novērtēs!

Ja es pazaudēšu pielaidi, tad runāšu vēl atklātāk par lietām, kas notiek aiz kadra, un es pieļauju, ka arī tur daudzi cilvēki rotēs un vajadzēs bēgt no šīs valsts prom,” paziņoja Ģirģens.

Vitenbergs ir arī “KPV LV” frakcijas pārstāvis Saeimas Nacionālās drošības komisijā. “KPV LV” pašlaik neesot lēmuši, kuru varētu deleģēt viņa vietā, taču esot vairāki kandidāti ar šajā komisijā nepieciešamo pielaidi darbam ar valsts noslēpumu.

Ziņu aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija liecina, ka Vitenbergs dzimis 1985. gadā, 2005. gadā pabeidzis Latvijas Kultūras koledžu, kur mācījies par tūrisma gidu, bet 2008. gadā Liepājas Pedagoģijas akadēmijā ieguvis bakalaura grādu tūrisma vadībā. Pirms ievēlēšanas 13. Saeimā Vitenbergs bijis SIA "LIETAS MD" Lielo klientu pārdošanas vadītājs.

KONTEKSTS:

Partija "KPV LV" lēma par jaunu kandidātu ekonomikas ministra amatam, jo Nemiro tika anulēta pielaide valsts noslēpumam. Saskaņā ar Latvijas Televīzijas rīcībā esošo informāciju pielaide atņemta saistībā ar ministra privātajiem kontaktiem.

Koalīcijas partijas "KPV LV" vadība iepriekš pauda viedokli, ka pielaides valsts noslēpumam anulēšana šīs partijas ekonomikas ministram Nemiro ir politisks pasūtījums. Partija norādīja, ka varētu arī pamest šo valdību, vienlaikus atzīstot, ka šis nav laiks spēlītēm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti