KP inspicē divus būvmateriālu tirgotājus aizdomās par karteli iepirkumos Latgalē

Trešdien, 10. jūlijā, Konkurences padome veica nepieteiktu apmeklējumu jeb inspekciju divos būvmateriālu tirdzniecības uzņēmumos. Inspekcija veikta aizdomās par piedāvājumus saskaņošanu vairākos publisku personu rīkotos iepirkumos Latgalē.

Konkurences padomē informēja, ka izmeklēšanas darbības veiktas, jo iestādes rīcībā esošā sākotnējā informācija liecina, ka procesā iesaistītie uzņēmumi ir īstenojuši smagāko konkurences tiesību pārkāpumu – aizliegtu karteļa vienošanos. Proti, iespējams, uzņēmumi saskaņojuši savus piedāvājumus vairākos publisku personu rīkotos iepirkumos Latgalē.

Inspekcija ir viens no pirmajiem soļiem pēc pārkāpuma lietas ierosināšanas, un tās mērķis ir iegūt pierādījumus par uzņēmumu iesaisti pārkāpumā.

Konkurences padome atgādina, ka inspekcijas veikšana neapstiprina uzņēmumu vainu, kā arī nenorāda uz izpētes iznākumu. Tāpat procesā iesaistītajiem uzņēmumiem ir tiesības uz aizstāvību un sava viedokļa sniegšanu.

Konkurences pārkāpumu izmeklēšana var ilgt līdz diviem gadiem. Izpētes ilgums ir atkarīgs tajā skaitā no lietas sarežģītības un procesā iesaistīto dalībnieku sadarbošanās līmeņa. Ja aizdomas par iespējamu Konkurences likuma 11. panta pārkāpumu apstiprināsies, tirgus dalībniekiem var draudēt naudas sods līdz 10 % no to iepriekšējā finanšu gada apgrozījuma, kā arī gadu ilgs liegums piedalīties publiskajos iepirkumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti