Rīta Panorāma

Plkst. 19:00 LNSO koncerts Stacijas laukumā

Rīta Panorāma

Aglonas svētceļnieki

Intervija ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski

Kozlovskis: Valdgales pagastā noteikti bija arī ļaunprātīga dedzināšana

Policija turpina izmeklēt dedzināšanu Valdgales pagastā ārpus kūdras ugunsgrēka perimetra, LTV “Rīta panorāmai” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).

Ministrs norādīja, ka pilnīgi noteikti septiņās vietās ārpus kūdras teritorijas ir aizdedzināts ļaunprātīgi.  

Savukārt, runājot par resursiem, kas pieejami šādu sarežģītu kūdras purvu un meža ugunsgrēku dzēšanai, ministrs norādīja, ka ir jāizvērtē situācija un klimata pārmaiņas, un, iespējams, jādomā par specializētas tehnikas iegādi – kvadricikliem, kāpurķēžu transportu, kas varētu piekļūt grūti pieejamām vietām.

Kozlovskis arī atzina, ka var prasīt palīdzību kaimiņvalstīm, taču šī vasara pierādīja, ka arī Eiropas Savienības resursi nav pietiekami, ja savvaļas ugunsgrēki plosās vairākās valstīs.

KONTEKSTS: 

Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē dienests saņēma  17.jūlija vakarā. 18.jūlija no savām mājām bija evakuēti lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki.  

VUGD iepriekš bija izdevies noturēt ugunsgrēka liesmas iekšējā perimetrā. Taču vēl joprojām degšanas perimetra iekšienē ir vietas, kur liesmas izplatās. Ugunsdzēsējiem palīdz ne tikai citi operatīvie dienesti, bet arī iedzīvotāji un uzņēmēji, piemēram, ar traktoriem pievedot ūdeni dzēšanai.

Bet ārpus Valdgales kūdras purva ugunsgrēka teritorijas konstatēti septiņi jauni uguns perēkļi, policijai ir aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu, jo liesmas izcēlušas savstarpēji nesaistītās vietās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti