Kozlovskis: Stradiņa slimnīcas ugunsgrēka iemesls varētu būt cilvēka faktors

Ticamākais Stradiņa slimnīcas ugunsgrēka izcelšanās iemesls varētu būt cilvēciskais faktors, pirmdienas rītā telekanālā LNT pieļāva iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

/Papildināts ar R.Valteres teikto/

Kozlovskis šādu versiju pamatoja ar to, ka telpa, kurā glabājās skābekļa baloni un kurā izcēlās ugunsgrēks, ir ļoti specifiska - pilnībā veidota no dzelzsbetona, tomēr politiķis uzsvēra, ka izmeklēšana un ekspertīzes vēl turpinās.

Ministrs pastāstīja, ka atbildīgie dienesti pārbaudīs arī to, vai nav pieļauti ugunsdrošības pārkāpumi slimnīcā kopumā, turklāt pēc šī gadījuma analizēs arī situāciju citās slimnīcās.

Stradiņa slimnīcas vadītāja Rūta Valtere ir izteikusies, ka ugunsgrēka izcelšanās iemesli ir ļoti neskaidri, jo telpa, kurā izcēlās ugunsgrēks un sprāga vairāki skābekļa baloni, ir pilnībā no dzelzsbetona. Valtere atteicās sniegt versijas, kāpēc varētu būt izcēlusies nelaime, jo nav saņemti ekspertīžu vērtējumi un atbildīgās iestādes turpina izmeklēšanu. Tāpat viņa atturējās atbildēt, vai ugunsnelaimes izraisīšanā varētu būt vainīgs slimnīcas darbinieks.

„Ugunsgrēka izcelšanās tajā telpā ir diezgan neiespējama, tā telpa ir no dzelzsbetona. Tad ir jautājums, kāpēc tas izcēlies – to noteiks ekspertīze. Runājot par ēkām – kā zinām, liela daļa ēku ir vairāk nekā 100 gadus vecas. Gadu gaitā ir mainījušās ugunsdrošības prasības, tehnoloģijas un viss pārējais. Mēs pašreiz strādājam, lai izveidotu pagaidu būsi ārpus slimnīcas lielo korpusu telpām, tiek aprēķinātas izmaksas un cik ilgā laikā to var izdarīt. Baloni pašreiz atrodas citā ēkā un drošās telpās,” skaidroja slimnīcas vadītāja Rūta Valtere.

Kā ziņots, piektdien Stradiņa slimnīcā izcēlās ugunsgrēks, kura rezultātā sprāga vairāk nekā 20 skābekļa baloni. Negadījuma dēļ tika apgrūtināts Latvijas medicīnas sistēmā būtiskās slimnīcas darbs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti