Rīta Panorāma

Intervija ar Klintu Ločmeli un Arti Velšu

Rīta Panorāma

Intervija ar Rihardu Rieku

Intervija ar Rihardu Kozlovski, iekšlietu ministru (JV)

Kozlovskis pozitīvs par Kontroles dienesta nonākšanu IeM pārraudzībā

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) nonākšana Iekšlietu ministrijas (IeM) pārraudzībā palīdzētu veidot labāku koordināciju starp dienestu un tiesībsargājošajām iestādēm, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" pauda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vineotība").

Viņš norādīja, ka Kontroles dienests faktiski ir finanšu izlūkošanas iestāde, kā arī uzsvēra, ka dienests IeM pārraudzībā būs neatkarīga iestāde.

Iepriekš nereti informācija līdz tiesībsargājošajām iestādēm nonāca par vēlu. Mainot sistēmu, "policijas priekšnieks varēs apsēsties blakus Kontroles dienesta vadītājai", kas sadarbību padarīs koordinētu un efektīvu, uzskata Kozlovskis.

KONTEKSTS:

Pašlaik Kontroles dienestu uzrauga Ģenerālprokuratūra. 11.septembrī Finanšu sektora attīstības padomes konceptuāli atbalstītais pasākumu plāns finanšu noziegumu apkarošanai paredz, ka Kontroles dienesta pārraudzību varētu uzņemties Iekšlietu ministrija. Dienesta vadītāja Ilze Znotiņa gan uzskata, ka Kontroles dienestam jābūt Ministru prezidenta, nevis Iekšlietu ministrijas pārraudzībā.

Premjers Māris Kučinskis (ZZS) izteicies, ka “finanšu sakārtošanas laikā” Kontroles dienests varētu atrasties arī premjera pārraudzībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti