Kozlovskis: «Maxima» upuri gāja bojā acumirklī

Cilvēkiem, kuri gāja bojā ceturtdien traģiskajā lielveikala "Maxima" avārijā Rīgā, Zolitūdē, nāve iestājās acumirklī, TV3 raidījumam "Nekā personīga" atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

"Tiesu medicīnas eksperts, kas veica mirušo apskati, konstatēja, ka viņiem visiem nāve bija momentāla. Nevar teikt, ka glābšanas darbu ilgums bija par iemeslu cilvēku nāvei. Šie cilvēki nesaprata, kas notiek," viņš teica.

Kozlovskis arī uzsvēra, ka viņam nav pamata apšaubīt glābšanas darbu veikšanas kvalitāti, tomēr atzina, ka pēc traģēdijas seku likvidēšanas glābēju darbs tiks izanalizēts, lai viestu uzlabojumus turpmākajā glābēju un citu operatīvo dienestu darbā, kā arī likumos, kas regulē atbildīgo dienestu darbu. "Tas, kas tiks darīts – analizēs traģisko pieredzi un skatīsies, kādi ir vajadzīgi uzlabojumi, taču nekādi vainīgie meklēti netiks, jo darbi bija profesionāli," sacīja ministrs.

Tāpat ministrs atzina, ka glābējiem nepieciešamo tehniku pašvaldība sagādājusi saskaņā ar likumā teikto. Viņš gan atzina, ka saskaņā ar likumiem un instrukcijām Rīgas pašvaldībai bija jānodrošina tikai divi celtņi. Arī laiks, kādā šī tehnika bija jāsagādā, nebija atrunāts.

Jumts lielveikalā "Maxima" iegruva ceturtdienas vakarā kopumā 1500 kvadrātmetru platībā. Notikušā iemeslus skaidro policija. Pēc pēdējām ziņām, katastrofā ir bojā gājuši 54 cilvēki, tostarp trīs ugunsdzēsēji, kuri bija ieradušies glābt cilvēkus.

Saistībā ar traģēdiju Latvijā izsludinātas trīs dienu sēras - no 23. līdz 25.novembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti