Kozlovskis: IeM darbiniekiem izdienas pensijas nedrīkst atņemt

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) pārliecināts, ka pašreizējiem iekšlietu struktūru darbiniekiem, kuri, sākot dienestu, rēķinājušies ar izdienas pensiju, nedrīkst tās atņemt. Pēc viņa teikta, tāds ir arī pašreizējās koalīcijas viedoklis.

Kozlovskis Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” uzsvēra, ka atcelt izdienas pensijas un tādā veidā pasliktināt situāciju pašreizējiem darbiniekiem nav pieļaujams.

Viņš stāstīja, ka reģionālajās vizītēs, tiekoties ar policistiem un ugunsdzēsējiem, pirmais jautājums un satraukums tagad ir tieši par izdienas pensijām, darbinieki nobažījušies, ka tās varētu atcelt.

Ministrs norādīja, ka ir liels jautājums, vai iekšlietu struktūras bez izdienas pensijām spēj piedāvāt kaut ko konkurētspējīgu vietā, īpaši ņemot vērā to, ka “policijas darbinieku nekļūst vairāk”.  

Kozlovskis pauda, ka policija šobrīd izjūt spēcīgu konkurenci no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem jaunu cilvēku piesaistē.

Ministrs uzsvēra, ka pašlaik izdienas pensiju sistēmu nevajadzētu mainīt, un šāds viedoklis ir arī koalīcijā, tāpēc viņš sacīja, ka “esošiem darbiniekiem situāciju nepasliktinās”. 

KONTEKSTS:

Izdienas pensijas kārtējo reizi sabiedrības uzmanības lokā nonāca gandrīz pirms gada, kad to piešķiršanas kārtību asi kritizēja Valsts kontrole.  Šogad maijā Valsts kontrole atkal atgādināja par vairākus gadus nerisināto izdienas pensiju jautājumu, aicinot izvērtēt, kurām profesijām pēc noteikta vecuma sasniegšanas patiešām pienākas tiesības saņemt izdienas pensiju.  Taču valdības rīcības plāns neparedz pensiju sistēmas pārskatīšanu, un līdz Saeimas vēlēšanām nekādu izmaiņu nebūs.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija gan pērn lūdza Analītikas dienestu izvērtēt visus izdienas pensiju likumus un priekšlikumus, ka izdienas pensijas tiesības būtu piešķiramas arī muitniekiem, finanšu policijas un probācijas dienesta darbiniekiem, bērnudārzu pedagogiem, sporta skolotājiem.  Atzinums, visticamāk, būs zināms septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti