Kozlovskis: Cilvēku kontrabandas bizness attīstās - pērn par šo noziegumu aizturēti 80 cilvēki

Cilvēku kontrabandas bizness attīstās un pērn par šo noziegumu tika aizturēti 80 cilvēki, arī Latvijas iedzīvotāji, Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē norādīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība").

Pieprasījumu komisijas sēdē tika spriests par partijas "Saskaņa" deputātu pieprasījumu Kozlovskim skaidrot topošā aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra "Mucenieki" veidošanu.

Diskusijā komisijas sēdē šis jautājums izvērtās plašāks, deputātam Andrejam Elksniņam ("Saskaņa") aktualizējot nepieciešamību patvēruma meklētāju jomā atbalstīt Daugavpils reģiona attīstību, kur jau pašlaik tiek izmantota infrastruktūra saistībā ar patvēruma meklētāju pagaidu izvietošanu. Līdzīgi kā Liepājā, kur tiek celts cietums, arī Daugavpils reģionā ir iespējams ieguldīt līdzekļus infrastruktūrā.

Iekšlietu ministrs arī informēja par praktiskas dabas jautājumu, kādā veidā notiek, piemēram, vjetnamiešu, kuriem Latvijā nav piešķirts patvērums, izraidīšana no valsts. Šie cilvēki tiek nogādāti Maskavā, kur pavadošā amatpersona no Latvijas pārliecinās, ka konkrētais cilvēks izlido uz Vjetnamu. Deputāts Elksniņš šajā kontekstā norādīja uz Daugavpils lidostas izmantošanas iespējām, organizējot tiešos reisus uz Maskavu.

Pēc deputātu debatēm pieprasījums Kozlovskim tika noraidīts. Par to vēl būs jālemj Saeimai.

Kā ziņots, Mucenieku ciematā šobrīd atrodas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs, taču centra tuvumā plānots izveidot arī aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centru. Valdība 26.janvārī piešķīra 3,1 miljonu eiro Iekšlietu ministrijai, lai varētu segt izdevumus saistībā ar Mucenieku patvēruma meklētāju izmitināšanas centra paplašināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti