Kozlovskis: Ceļu policistu un apturēto šoferu sarunas būtu jāieraksta

Cīņā ar korupciju būtu lietderīgi, ja saruna starp ceļu policistiem un apturētajiem ceļu satiksmes dalībniekiem tiktu ierakstītas, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis („Vienotība”).

Pašlaik Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes transportlīdzekļos ir ierīkota GPS sistēma un tajos jābūt videokamerām. Taču šādi nav iespējams ne audio, ne video formātā kontrolēt sarunu starp policistu un apturēto satiksmes dalībnieku, skaidro Kozlovskis.

Bet būtu korekti, ja saruna tomēr tiktu ierakstīta, uzskata ministrs, jo tas varot atrisināt problēmu ar korupcijas riskiem.

Tehnoloģijas šādas iespējas pašlaik jau pieļauj, taču jautājums ir par finansēm. Šāda iecere ir pārrunāta ar Valsts policiju un pašlaik tiekot vērtēta.

Ministrs arī atzina, ka šajā jomā pastāv problēmas ar korupciju: „Es nenoliegšu, ka ir šādi ceļu policisti. Bet nu nevajag dot šādu kukuli! Jo, pirmkārt, dodot kukuli, jūs atpērkaties, bet tajā pašā laikā varbūt kāds, zinot šādu mehānismu, šādā veidā izraisa ne tikai savu bojāeju, bet arī citu cilvēku bojāeju."

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti