Kozlovskis: 16.marta pasākumu dēļ Latvija reizi gadā tiek saistīta ar fašisma atdzimšanu

Nav noslēpums, ka reizi gadā 16.marta dēļ starptautiskajā telpā Latvija tiek saistīta ar fašisma atdzimšanu, sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Pēc ministra vārdiem, šādas parādības iemesls ir tradicionāla piemiņas pasākuma pārvēršana par publisku lielformāta pasākumu, kuram pastiprinātu uzmanību pievērš arī citas valstis.

Politiķis norādīja, ka ar visu publisko pasākumu, kuros tiek pausti galēji atšķirīgi viedokļi, rīkošanu iedzīvotāji paši dod iespēju dažādiem ekstrēmistiem un pretvalstiski un nelabvēlīgi noskaņotām personām papildu ieganstu par to runāt. Tādējādi atspoguļotā informācija nonāk arī starptautiskajā telpā. Esošo situāciju ministrs apzīmēja kā "noslēgtu apli, no kura mēs netiekam ārā".

Kozlovskis norādīja, ka pasākuma mērķis ir pieminēt kaujā kritušos karavīrus. Tradicionālam piemiņas pasākumam nevajadzētu piesaistīt tik pastiprinātu uzmanību citās valstīs.

Jau ziņots, ka patlaban kopumā Rīgā ir pieteikti četri dažādi 16.marta pasākumi. Biedrība "Apvienība pret nacismu" 16.martā no plkst.10 līdz 13 iecerējusi tiešā Brīvības pieminekļa tuvumā piketēt "pret "Waffen SS" veterānu glorifikāciju Latvijā".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti