Dienas ziņas

Jēkabpils lielgabala lietā aizdomās turētais atstādināts no Zemessardzes

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Talsos darbojas Jauno mediķu skola

Kovida pandēmija iedvesmo palīdzēt, nevis atbaida. Talsos darbojas Jauno mediķu skola

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

20 jaunieši no Talsiem, Rojas un Dundagas šajā mācību gadā kļuvuši par pirmajiem Jauno mediķu skolas audzēkņiem. Lai gan ārstiem šķiet, ka kovida pandēmija, kas parāda ārstu lielo noslodzi, fizisko un emocionālo pārgurumu, varbūt nobaidīs topošos speciālistus un viņi izvēlēsies citu profesiju, bet izskatās gluži otrādi – Covid-19 krīze vēl vairāk motivē jauniešus cilvēkiem palīdzēt. 

Talsu Valsts ģimnāzija un Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāle ir kaimiņi, ko šķir vien žogs, bet sadarbību tās sākušas pirmo reizi. Kovida pandēmija gan izjaukusi Jauno mediķu skolas praktisko pusi, jo pirmajām lekcijām nācās notikt tiešsaistē, un pagaidām nav arī iespējams doties uz praktiskajām nodarbībām slimnīcā. 

Ik gadu vairāki Talsu Valsts ģimnāzijas audzēkņi izvēlas likt eksāmenus ķīmijā, fizikā un bioloģijā, daļa turpina medicīnas studijas – pērn tie bija astoņi. Lai palīdzētu sagatavošanās procesā, mācību iestāde pirmo reizi organizē Jauno mediķu skolu. Tā ir padziļināta neformālās izglītības programma 10. un 11. klašu audzēkņiem.

Talsu Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotāja Arita Rituma sacīja: “Ja kaut viens no viņiem būs mediķis, tas arī būs labi. Vienīgi, kā pēc šodienas jautājuma spriežot, kas grib kļūt par medmāsām vai ārstu palīgiem, laikam neviens roku nepacēla. Tā kā ārsti mums ir, bet mums jau ļoti trūkst tieši personāla, kas palīdz ārstiem.”

Jauno mediķu skolas audzēkņi atzinuši, ka viņiem patiešām ir vēlme palīdzēt cilvēkiem. Daļa kļūt par ārstiem sapņo jau no bērnības, citiem iedvesma radusies, cīnoties ar savām veselības problēmām. Lekcijas palīdzēšot pieņemt gala lēmumu par studijām.
Studenti izteicās:

Laikam tā drosme ir palikusi vēl lielāka doties uz mērķi, ko es esmu iecerējusi. 

Zināšanas ir viens, kam tur apakšā ir jābūt, bet otrs, vai man pietiks tāda drosme saskarsmē ar pacientiem. Vai medicīnā var gadīties arī tāda grūtāka situācija, kur jābūt lielākai emocionālai noturībai. Un arī skatoties... mums, piemēram, šodien bija lekcija, kur acu operācijas bija redzamas, un uz mirkli bija iekšā psiholoģiski grūti, vai es kaut ko tādu spētu cilvēkiem izdarīt, vai man netrīcētu rokas.

Papildu motivāciju kļūt par ārstiem jauniešiem dod medijos redzētais, cik nozīmīga loma tieši mediķiem ir kovida pandēmijas apkarošanā. Jaunieši uzskata:

Protams, ārstiem ir ļoti grūti šajā laika periodā, bet mēs redzam to, ka tas nav neiespējami būt tajā visā iekšā.

Es varbūt ar saviem pūliņiem varu būt kādam cilvēkam par lielāku svētību, par tādu tiešām palīdzību. Cik es esmu klausījies dažādu mediķu intervijas, tu vari saprast, ka, jā, tas cilvēks vienalga cik maziņš vai liels, viņa darbs medicīnā cilvēkiem pandēmijas laikā ir ļoti vajadzīgs.

Jauno mediķu skolas nodarbības notiek reizi mēnesī, un visi iesaistītie cer, ka līdz mācību gada beigām kovida pandēmija ļaus kaut reizi pabūt slimnīcā un praktiski redzēt mediķu darba ikdienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti