Dienas ziņas

Eksperte: Mobings skolā sākas ar problēmām mājās

Dienas ziņas

Smaga krīze piena nozarē

Kovida izplatības samazināšanos izjūt arī ģimenes ārsti

Kovida izplatības samazināšanos izjūt arī ģimenes ārsti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai gan skaitļi, kas raksturo ar Covid-19 izplatību saistītos statistikas rādītājus, lēkā dienu no dienas, būtiskākais ir pievērst uzmanību rādītājam, kas atspoguļo infekcijas izplatību uz 100 000 iedzīvotājiem pēdējo divu nedēļu laikā, intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra Rīgas Stradiņa universitātes profesors Ģirts Briģis. Šis rādītājs mēneša laikā turpināja samazināties, turklāt tas noticis vienlaikus ar ierobežojumu atcelšanu. Uzlabošanos sāk izjust arī pacientiem tuvākie – ģimenes ārsti.

Par atceltajiem Covid-19 ierobežojumiem Latvijā lasi šeit:

No 1. aprīļa atceļ gandrīz visus Covid-19 ierobežojumus. Kur vēl tie ir spēkā?

Klikšķini uz teksta vai bildes!

Jau gandrīz mēnesi dzīvojam apstākļos, kad atcelta lielākā daļa ar Covid-19 saistīto ierobežojumu, taču statistikas rādītāji, ko ik dienu apkopo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), aizvien ir augsti. Tā, piemēram, aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 614 jauniem inficēšanās gadījumiem un vēl ziņas par 11 mirušajiem.

Tomēr speciālisti aicina uzmanību pievērst tieši 14 dienu kumulatīvajam slimības izplatības rādītājam uz 100 000 iedzīvotājiem. Tas jau mēnesi samazinās neatkarīgi no, piemēram, testēšanas aktivitātes.

Profesors Briģis skaidroja: "Latvijā situācija ir salīdzinoši laba. Labākais ir saslimstības lejupejošā tendence. Protams, tie skaitļi vēl samērā augsti, un atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem – tas viss skaitās vēl ļoti augsta saslimstība."

Neraugoties uz to, ļoti daudz cilvēku kovidu jau ir pārslimojuši un izmaiņas darba ritmā sāk izjust arī ģimenes ārsti.

Ilona Timčenko strādā lielā poliklīnikā Rīgā. Viņa norādīja, ka patlaban viņas praksē uz pieņemšanu galvenokārt nāk gados vecāki pacienti un cilvēki, kas pandēmijas dēļ ielaiduši dažādas hroniskās kaites un slimības.

"Varu teikt, ka pēdējais kovida pacients man bija 12. aprīlī. Un pēc tam manā praksē nav bijis neviens kovida pacients, kaut analīzes ir taisītas. Un varbūt pat ir līdzīgi simptomi kovidam, bet nevienam no pacientiem ar simptomiem, līdzīgiem kā pie kovida infekcijas, laboratoriski infekcija nav apstiprināta," viņa teica.

Patlaban var teikt, ka infekcija diezgan sekmīgi atkāpjas un vasaras periodā, visticamāk, turpināsies šāda tendence. Ārste Timčenko prognozēja, ka rudenī viņas darba ikdienā atkal daudz laika prasīs kovida pacienti. Arī Briģis teica, ka rudenī var gaidīt slimības izplatības līmeņa palielināšanos.

Kurā brīdī un cik strauji? Vēl pāragri prognozēt.

"Rudens – tas jau ir sarežģītāk prognozējams laiks. Zinot, ka slimībai ir sezonalitāte, rudenī ir pieļaujams, ka atkal varētu saslimstība paaugstināties. Taču neko mēs nevaram prognozēt par vīrusa mainību, ja vīrusam radīsies jaunas mutācijas, jauni varianti, kā tas bija jau iepriekš pieredzēts ar deltu, ar omikrona variantu," viņš sacīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti