Kopš NMPD pāriešanas uz darbu ārkārtas režīmā saņemto zvanu skaits mazinājies, bet joprojām liels

Kopš Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pāriešanas uz darbu ārkārtas režīmā, NMPD lūdzot zvanīt tikai neatliekamos gadījumos, dienestā saņemto zvanu skaits ir samazinājies, taču tas joprojām ir augsts. Tā Latvijas Radio intervijā norādīja NMPD direktora vietniece neatliekāmās medicīniskās palīdzības jautājumos Māra Dīriņa.

NMPD pārstāve Māra Dīriņa par darbu ārkārtas režīmā
00:00 / 01:47
Lejuplādēt

Dīriņa atzina, ka NMPD saņemto zvanu skaits ir mazinājies: "Pēc izvērtējuma redzam, ka ienākošo zvanu skaits ir zem 2000 zvaniem diennaktī. Tātad varam teikt, ka tas ir samazinājies, bet joprojām tas ir pietiekoši augsts."

Tomēr kopumā sabiedrība esot izpratusi lūgumu NMPD zvanīt tikai neatliekamos gadījumos. Dīriņa sacīja: "Ir jūtams šis sabiedrības atbalsts tieši izpratnē par to, kad ir pirmās dienas temperatūra, tad nevajadzētu traucēt 113, lai saņemtu atbalstu un padomus, kā rīkoties pie pirmajiem simptomiem. Tāpēc mēs tiešām sakām paldies par izpratni."

NMPD pārstāve uzsvēra, ka dienests turpina darbu ārkārtas situācijas režīmā: "Visi strādājam epidēmijas apstākļos, un situācija var mainīties jebkurā brīdī, var saslimstība augt. Tad mūsu gatavībai jābūt nodrošinātai."

KONTEKSTS:

2022. gada decembra sākumā Latvijā izsludināts gripas epidēmijas sākums. Ap Ziemassvētku laiku tika novērots gripas saslimstības un citu vīrusa infekciju pacēlums, prognozējot, ka saslimstības izplatība sasniegs vēl lielākus apmērus. 

Pieaugot augšējo elpceļu saslimšanām, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) no 28. decembra pārgāja uz darbu ārkārtas situācijas režīmā.

Lai iedzīvotājiem uzlabotu medicīniskās palīdzības un ārstu konsultāciju pieejamību vīrusu saslimšanu izplatības periodā, līdz janvāra beigām pagarināts dežūrārstu darba laiks un daudzas ģimenes ārstu prakses saviem pacientiem konsultācijas sniedz ārpus ierastā darba laika un brīvdienās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti