Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis sniedzis 1119 psiholoģiskās konsultācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas 12.martā Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 sniedzis 1119 psiholoģiskās konsultācijas bērniem un pusaudžiem, bērnu likumiskajiem pārstāvjiem, kā arī dažādiem speciālistiem, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.

Ārkārtējās situācijas laikā uzticības tālruņa speciālisti 31 gadījumā nodeva informāciju sociālajam dienestam, bāriņtiesai vai policijai par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem ģimenēs no vecāku puses, kur par pamatu tiek minēta nerūpēšanās, emocionāla vai fiziska vardarbība pret bērnu, kā arī vecāku atkarību problēmas.

No kopumā 1119 zvaniem aptuveni 60% gadījumos palīdzība sniegta bērniem, savukārt 40% gadījumu pēc palīdzības esot vērsušies pieaugušie. Šī statistika apliecina, ka gadījumi, kuros pēc palīdzības vēršas pieaugušie, ir bijuši gana daudz, secina VBTAI pārstāve.

Raksturojot kopējo situāciju, Vēja prata teikt, ka problēmu klāsts ir bijis ļoti plašs un arī gana mainīgs. Aktuālākie jautājumi tomēr bijuši saistīti ar savstarpējo attiecību problēmām ģimenē bērnu un vecāku vidū, kā arī citiem ģimenes locekļiem.

Zvanos iezīmējas arī vecāku grūtības disciplinēt bērnus, sniegt atbalstu bērniem mācību procesā, pārvarēt izaicinājumus, kas saistīti ar bērnu uzvedību, emocionālajām problēmām, dažādām bērnu atkarībām, piemēram, alkoholu, narkotikām vai datoratkarību.

Šajā laikā ir saasinājušās attiecību problēmas arī vecāku vai šķirto partneru vidū, nespējot vienoties par bērnu saskarsmes jautājumiem un bērnu atbilstošu aprūpi.

Kā ziņots, ārkārtējās situācijas laikā VBTAI mudina vecākus pievērst īpašu uzmanību bērnu drošībai. Ņemot vērā, ka mācības visās izglītības iestādēs uz laiku ir pārtrauktas, nodrošinot mācību procesu attālināti, VBTAI atgādina par aizliegumu bērnus līdz septiņu gadu vecumam atstāt bez pieaugušo uzraudzības.

Arī tad, ja bērns ir sasniedzis septiņu gadu vecumu, vecākiem vai bērna likumiskajiem pārstāvjiem rūpīgi jāizvērtē viņa spējas un prasmes parūpēties par sevi, norādīja VBTAI priekšnieka pienākumu izpildītāja, Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gorbunova.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti