Kopš ārkārtas stāvokļa izsludināšanas gaisa kvalitāte Rīgā uzlabojusies pavisam nedaudz

Ārkārtas stāvoklis Latvijā, tostarp galvaspilsētā Rīgā, izsludināts pirms divām nedēļām. Šajā laikā krietni samazinājusies cilvēku pārvietošanās, un līdz ar to mazāk brauc arī transports. Tomēr gaisa kvalitāte Rīgā, salīdzinot ar laiku pirms ārkārtas stāvokļa izsludināšanas, uzlabojusies vien nedaudz.

Rīgas domē norādīja, ka tas varētu būt skaidrojams arī ar citiem faktoriem.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšniece Evija PiņķeKristaps Feldmanis

  "Par aptuveni 10 - 15% ir samazinājies slāpekļa dioksīds, benzols un smalkās putekļu daļiņas. Citām vielām izmaiņas īsti nav konstatētas. Tas ir saistīts ar to, ka koncentrācijas, ko nomēra monitoringa stacijas, atkarīgas gan no tā, cik šis piesārņojums gaisā tiek emitēts, gan no transporta, gan rūpnieciskais piesārņojums un tā tālāk. Un otra lieta ir piesārņojuma izkliede.

  Kā mēs redzam pēdējās dienās ir sauss, saulains laiks. Tas nozīmē, ka it sevišķi putekļu daudzums gaisā ir palielināts, jo ar nokrišņiem netiek noskalotas virsmas. Un putekļi atkārtoti atgriežas gaisā, tā kā ļoti būtisku izmaiņu šobrīd nav.

  Principā katru gadu šādos laika apstākļos pavasarī putekļiem ir palielināta koncentrācija. Šobrīd ir tuvu robežvērtībai. Iespējams, ja nebūtu ārkārtas situācija noteikta un transports būtu intensīvāks, varbūt būtu pārsniegumi, bet tie ir ļoti aptuveni minējumi," pastāstīja Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe.

  Daudzās valstīs, kurās ieviesti stingri drošības pasākumi, cenšoties ierobežot Covid-19 izplatību, ir ievērojami uzlabojusies gaisa kvalitāte. Vides un veselības pētnieki norāda, ka gaisa kvalitātes uzlabošanās var izglābt vairāk dzīvību, nekā prasīs pats vīruss. Citi eksperti gan norāda, ka uzlabojumi ir īslaicīgi, jo drīz daudzas skartās valstis gribēs atdzīvināt savu ekonomiku un veicinās rūpniecību. Tāpēc ilgtermiņa sekas pagaidām ir grūti prognozēt.  

  Covid-19 koronavīrusa
  izplatība Latvijā
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti