Kopš «Apturi Covid» izstrādes lietotne lejupielādēta 300 000 reižu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kopš lietotnes “Apturi Covid” izstrādes, tā lejupielādēta jau 300 000 reižu. Savukārt 2976 reizes ar Covid-19 inficējušies cilvēki, izmantojot lietotni, paziņojuši savām kontaktpersonām par paaugstinātu inficēšanās risku, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Lietotne palīdz gadījumos, kuros bez tās nebūtu iespējams atklāt slimnieka kontaktpersonas. Piemēram, ja slimnieks ir aizmirsis, kur bijis vai ar ko ticies dienās, kad bijis infekciozs.

Izmantojot lietotni, nav nepieciešams atcerēties katru cilvēku, ar kuru bijusi saskare – lietotne anonīmi to izdarīs cilvēka vietā, atgādināja SPKC. Tomēr tas attiecas tikai uz kontaktpersonām, kas arī izmanto kontakta fiksēšanas lietotni. SPKC norādīja, ka, izmantojot lietotni, par saskari ar slimnieku kontaktpersona uzzinās ātrāk un uzreiz varēs sākt ievērot drošības pasākumus, tādējādi izslēdzot risku inficēt citus cilvēkus. 

Saņemot paziņojumu lietotnē, svarīgi ir palikt mājās un ierobežot kontaktus ar citiem cilvēkiem. Pēc paziņojuma saņemšanas, ja lietotnē būs norādīts kontakttālrunis, SPKC epidemiologs sazināsies un sniegs konsultāciju par inficēšanās risku un nepieciešamību ievērot karantīnu. 

Savukārt saslimšanas gadījumā, lai apziņotu savas kontaktpersonas par saskari ar slimnieku, lietotnē nepieciešams ievadīt kontaktu apziņošanas kodu, ko izsniedz SPKC. Katru iedzīvotāju, kas saņēmis pozitīv Covid-19 testu, SPKC sazvana un kodu iespējams saņemt arī pēc sarunas ar epidemiologu. 

Lai veicinātu lietotnes efektivitāti, Latvijas lietotne “Apturi Covid” sadarbojas un saprotas arī ar 11 citu Eiropas valstu kontaktu fiksēšanas lietotnēm Īrijā, Itālijā, Vācijā, Spānijā, Dānijā, Horvātijā, Polijā, Nīderlandē, Beļģijā, Somijā un Austrijā. 

Tas nozīmē, ka kontaktu fiksēšana un kontaktpersonu apziņošana saslimšanas gadījumā turpinās, satiekot cilvēkus, kas izmanto arī kādu no šo valstu lietotnēm, skaidroja SPKC. Savukārt, atrodoties iepriekš minētajās valstīs, Latvijas iedzīvotājam kontakta fiksēšanai nav jāsāk lietot attiecīgās valsts lietotne, bet var turpināt izmantot “Apturi Covid”. 

Iedzīvotājus, kas saņēmuši pozitīvu Covid-19 testu, lai saņemtu kodu, aicina rakstīt uz [email protected].

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Saskaņā ar valdības atbalstīto luksofora principu par ierobežojumu mīkstināšanu varētu spriest, ja saslimstības rādītāji samazinātos līdz vidēji 200 gadījumiem uz 100 000 cilvēku 14 dienu laikā.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti