Dienas ziņas

Atkritumu poligonā atver lietotu mantu apmaiņas punktu

Dienas ziņas

Rīgas dome: Zemākā vakcinācijas aptvere – bērnudārzos

Kopmītnes – bez nevakcinētiem studentiem

Kopmītnēs vairs nevarēs dzīvot studenti bez Covid-19 sertifikāta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Augstākās izglītības iestādes sāk īstenot valdības noteikumus ārkārtējās situācijas laikā – studenti, kuri nav vakcinējušies pret Covid-19 un ir bez negatīva testa, nevar piedalīties klātienes mācībās. Tas attiecas arī uz dzīvošanu dienesta viesnīcā. Dažas augstskolas jau lauzušas līgumus ar studentiem, kuriem nav sadarbspējīga Covid-19 sertifikāta.

Jau kopš septembra sākuma, kad arī augstākās izglītības iestādēs daļa studiju procesa tiek organizēta attālināti, studentu kopmītnes ir mazāk apdzīvotas. Nu tajās valdīs vēl lielāks klusums, jo daudziem studentiem, kuri nav vakcinējušies, nākas tās atstāt.

"Šobrīd no Latvijas Universitātes piecām dienesta viesnīcām ir izbraukuši aptuveni 30 īrnieki, kuriem nav bijis vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāta.

Latvijas studenti būs apmēram 20 un ārvalstnieki ir vairāk nekā 10," stāstīja Latvijas Universitātes (LU) Infrastuktūras departamenta nodaļas vadītāja vietniece Daiga Štelmahere. 

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Komunikācijas daļas vadītāja Lana Janmere norādīja: "Ir desmit studējošie, kuri šobrīd izrakstās. Jaunieši sapratuši, ka viņi nevar klātienes studijās būt un līdz ar to viņiem nav jēgas pat kopmītnēs dzīvot."

Vidzemes Augstskolā savukārt stāstīja – nav precīzi zināms, cik daudz studentu pametuši kopmītnes tāpēc, ka nav vakcinējušies pret Covid-19.

"Studentiem pašiem vienmēr ir savs redzējums uz tām lietām, un mēs neesam precizējuši.

Bet to, ka Vidzemes Augstskolas kopmītnēs šobrīd vairs nedzīvo studenti, kuri nav vakcinējušies, to gan es varu apliecināt," atzina Vidzemes Augstskolas saimniecības pārvaldniece Iveta Grīnberga. 

Tikmēr Daugavpils Universitātē jau sākotnēji tiem studentiem, kuri bija uzsākuši vakcinācijas kursu, kopmītnēs tika piedāvāts atsevišķs stāvs. Tagad visi, kuri uzturas kopmītnēs, ir vakcinēti. Arī Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) radusi līdzīgu risinājumu.

"Mēs esam atraduši īpašu veidu, kā viņiem palīdzēt, proti, ar pārbaudes epidemioloģiskajiem drošības noteikumiem vai epidemioloģisko drošības protokolu un meklējot dažādas ģeogrāfiskas izvietošanas, viņiem pēc iespējas būtu maza saskarsme ar citiem studējošajiem  līdz brīdim, kad viņiem pabeigsies šis vakcinācijas kurss," stāstīja RTU administratīvais direktors Juris Iljins.

Augstskolās vēl arī piebilda, ka daļa studentu nogaidījuši līdz pēdējam brīdim un, paredzot, ka prasības kļūs stingrākas, ir uzsākuši vakcināciju pret Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti