Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Kalnciemā nojauc nelikumīgi uzbūvētu dzīvojamo ēku

Dienas ziņas

Vecumnieku novadā lems par pārvaldnieku skaita samazināšanu

Kopienu fondi – atbalsts vietējai sabiedrībai

Kopienu fondi plāno realizēt vismaz 500 labdarības projektus

Trešdien, 11.oktobrī, Valmierā septiņi kopienu fondi ar saviem parakstiem apliecināja, ka arī turpmāk ir gatavi strādāt, lai piesaistītu līdzekļus savu novadu iedzīvotāju vajadzībām. Līdz 2022. gadam kopienu fondi plāno piesaistīt vairāk nekā pusotru miljonu eiro, lai īstenotu vismaz 500 dažādus labdarības projektus.

Fondu pārstāvji atzina, ka kopīgiem spēkiem šo mērķi noteikti izdosies īstenot, to pierāda aizvadīto gadu veiksmīgā pieredze.      

Aizvadītajos piecos gados, strādājot plecu pie pleca ar vietējiem ziedotājiem, kopienu fondi dažādu mērķu īstenošanai savos novados ir piesaistījuši 1,3 miljonus eiro. Šos līdzekļus ziedojuši vietējie ziedotāji un uzņēmēji, un šī nauda ir atgriezusies novados. Šādi strādājot, kopienu fondi Latvijā ir sekmējuši kopienu filantropijas attīstību.

“Mēs uzrunājam jaunus cilvēkus un liekam aizdomāties, ko nozīmē labdarība. Mēs ģenerējam jaunu naudu, kura paliek turpat uz vietas, līdz ar to ieguvēji ir visi, kas dzīvo novadā,” skaidroja Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.

Būtisku atbalstu kopienu fondu ikdienas darbā un kopienu filantropijas attīstībā sniedz Borisa un Ināras Teterevu fonds, kas kopienu fondus atbalstīs arī turpmākos piecus gadus. Mecenāti ir gandarīti par daudziem veiksmīgi īstenotajiem projektiem.

 Mēs vēlamies strādāt aizvien vairāk, kad redzam šādus centienus un rezultātus. Mēs vēlamies palīdzēt aizvien vairāk. Mēs labprāt cilvēkiem skaidrojam, ka kopienu filantropija un mecenātisms ir jāattīsta mūsu valstī, jo šīs tradīcijas padomju gados ir zudušas un tās ir jāatjauno, lai veicinātu Latvijas uzplakumu,” atzina mecenāts Boriss Teterevs.

Aizvadītajos gados kopienu fondi snieguši atbalstu dažādiem mērķiem. Tas ir bijis darbs ar senioriem un jauniešiem, atbalsts sniegts ģimenēm, kas zaudējušas mājas ugunsgrēkos, palīdzēts dzīvniekiem, īstenoti dažādi projektu konkursi. Kā uzsver Alūksnes un Apes novada fonda vadītāja, mūsu mērķis ir palīdzēt vietējai sabiedrībai.

“Mums ir akcija “Jaunie talanti”, mēs vācam līdzekļus sirmgalvjiem, palīdzam dzīvniekiem, dzīvnieku mājai, slimiem jauniešiem, mēs strādājam uz tām vajadzībām, kas šobrīd ir mūsu kopienā,” stāstīja Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece.

Kopienu fondu mērķi arī turpmāk ir īstenot ieceres, kas būtu nozīmīgas savu novadu iedzīvotājiem un iedzīvināt sabiedrībā ideju, ka ziedot ir interesanti un tas sagādā pozitīvas emocijas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt