Dienas ziņas

Šķaunē mācās veidot maskas čigānos iešanai

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Ziemassvētku darbnīca Saeimā

Kopā ar ukraiņiem - Saeimas deputāti un skolēni gatavo apsveikumus bērniem Ukrainā

Piparkūku smarža, bērnu čalas, Ziemassvētku meldiņi un ukraiņu tautas dziesmas ceturtdien pildīja Saeimas nama apkārtni. Debašu starplaikā tautas kalpi kopā ar Rīgas skolu bērniem radošajā darbnīcā gatavoja garšīgas un veselīgas Ziemassvētku dāvaniņas, kā arī apsveikumus, kas kopā ar labdarības kravu ceļos pie bērniem uz kara plosīto Ukrainu. 

Radošā Ziemassvētku darbnīca pie Saeimas nama ir ikgadēja tradīcija, kuras laikā tiek gatavotas dāvaniņas bērniem, kuriem īpaši nepieciešama palīdzība. Šogad gan bērnu, gan pieaugušo darinātajās piparkūkās dominē zili dzeltenie Ukrainas motīvi. 

Natālijas Draudziņas vidusskolas skolnieks Rūdolfs sacīja:

"Man ir Ukraina un Latvija, un viena sirsniņa vidū! Vienīgā dāvana, ko man gribētos – lai karš beidzas Ukrainā."

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts" (AS)) pastāstīja, ka viņa darinājumā Ukrainas karogs simbolizē zilās debesis un dzeltenos labības laukus. "Šobrīd šīs debesis ir daudz tumšākas un labības lauki ir izpostīti. Un tās ir mūsu latviešu sirdis, kas ir kopā ar ukraiņiem," viņš norādīja.

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns
Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns

Savukārt deputāts Raimonds Bergmanis (AS) uzsvēra, ka galvenais ir būt kopā. "Viens ir saldumi, otrs ir tādā ziemas laikā veselīgi tēju iedzert, sasildīties un papriecāties, kas ir ļoti būtiski, jo mums ir bijuši divi smagi gadi, kad neesam šādi socializējušies."

Deputāts Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība") darinājumā iekļāvis arī savas libāniešu tradīcijas. "Tas ir "Salam" vārds baltā krāsā – miers! Un lai Ziemassvētki būtu nedaudz drošāki nekā šobrīd. Gan miers, gan priecīgus Ziemassvētkus," viņš skaidroja.

Turpat līdzās darbojās arī Natālijas Draudziņas vidusskolas skolniece Samanta. Arī viņa attēlojusi Ukrainas un Latvijas karogus kopā. Tas nozīmējot, ka abām valstīm ir draudzība.

Samanta novēl: "Lai ukraiņiem beidzas karš un lai viņi labi nosvin Ziemassvētkus!"

Ukrainas vēstniecības Latvijā padomnieks Jurijs Zaharčuks stāstīja, ka šī ir ļoti svarīga tradīcija. "Tas mums ir ļoti svarīgi, jo dod vēl papildus cilvēciskās laipnības un līdzjūtības pieskārienu atbalsta kravai, kas no šejienes dosies uz Ukrainu," sacīja Zaharčuks.

Izgreznotās piparkūkas, kartiņas ar spēka vārdiem un paciņas ar krūzītēm un tēju tiks pievienotas labdarības kravai – ziemas apģērbam, rotaļlietām, higiēnas un saimniecības precēm, ko deputāti un parlamenta darbinieki sagatavojuši Udaicu bērnu namam, kurā mīt vairāk nekā 70 bērnu. Teju puse no viņiem – ar īpašām vajadzībām.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti