Kopā ar pedagogiem grasās streikot arī mediķi

Nemierā ar valsts budžeta projektu nākamajam gadam Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) padomes sēdē otrdien, 20.oktobrī, nolēma rīkot protesta akciju pie Saeimas.

Ja mediķu prasības netiks ņemtas vērā, viņi sola gatavoties nozares streikam. Mediķi iestājas par rindu samazināšanu uz veselības aprūpes pakalpojumiem, pacientu līdzmaksājumu samazināšanu un vidējā atalgojuma celšanu mediķiem.

Protesta akcija kā sapulce notiks dienā, kad Saeima skatīs valsts budžeta projektu. Mediķu arodbiedrība piedāvās pedagogiem kopā rīkot protesta akciju, jo izglītība un veselība ir divi lieli pīlāri, uz kuriem balstās valsts ilgtspējīga attīstība un stabilitāte, stāsta arodbiedrības vadītājs Valdis Keris.

"Budžeta projekts nākamajam gadam priekš veselības aprūpes ir vēl sliktāks nekā šogad piešķirtais naudas daudzums. Līdz ar to, lai novērstu Latvijas izmērdēšanu un paātrinātu maksas medicīnas ieviešanu, mēs esam nolēmuši rīkoties," teica Keris.

Viņš norādīja, ka mediķu prasības ir "pavisam konkrētas" - palielināt finansējumu nozarē, lai samazinātu rindas uz pakalpojumiem un lai kvotas uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem nebeigtos jau gada vidū. Tāpat mediķi prasa nodrošināt tādu atalgojumu, lai mediķiem nevajadzētu strādāt vairākās darba vietās.

"Valdība ir iecerējusi nākamgad maksāt vienādas algas māsām un māsu palīgiem. Tas, ko mēs sagaidām no valdības, ir darba samaksas paaugstinājums visiem nozarē strādājošajiem par aptuveni 10%," teica Keris.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga intervijā Latvijas Radio pauda viedokli, ka Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātais jaunais skolotāju atalgojuma modelis ir brāķis, tādēļ skolotāju streiks ir neizbēgams.

Visticamāk, streiks notiks novembrī, nevis oktobrī, kad ir skolēnu brīvlaiks. Par streika procedūru un datumu arodbiedrības padome lems trešdien, 21.oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti