Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Medus raža lielāka nekā pērn

Valsts robežsardzes mācības «Ronis 2018»

Kontrabandisti, nelegālie imigranti, teroristi - robežsardzei mācības Baltijas jūrā

Baltijas jūra ir samērā mierīgs un stabils reģions, bet vienmēr jābūt gataviem, ka situācija jebkurā brīdī var mainīties. Kontrabandisti, nelegālie imigranti, teroristi - tie visi redzami ne tikai Holivudas filmās, bet arī reālajā dzīvē. Un ar to nākas saskarties, lai gan ne bieži, Latvijas un Igaunijas jūras robežsargiem.

Latvijā Baltijas jūras ūdeņos netālu no Ventspils notika starptautiskas operatīvi taktiskās mācības “Ronis 2018”. Mācībās bija vairāki scenāriji, piemēram, kontrabandas meklēšana uz kuģa, kuģošanas līdzekļa atklāšana, izmantojot dažādas novērošanas sistēmas.

Valsts robežsardzes pārvaldes priekšnieka vietnieks Raimonds Garais pastāstīja, ka scenāriji mācībās ir atkarīgi no tā, kādas valstis piedalās un savstarpējas vienošanās. Situācijas, kādas mācībās bijušas iepriekšējos gados, cenšas vairs neatkārtot.

"Ir, kad izspēlējam scenāriju ar nelegāliem migrantiem, ir, kad ar apkalpi, kura ir alkohola reibumā. Tāpēc katru gadu "Roņa" mērķi mainās," sacīja Garais. 

Viens no grūtākajiem uzdevumiem mācībās robežsargiem bija kontrabandistu izsekošana, preces konfiscēšana un nelegālo imigrantu aizturēšana, tiem šķērsojot  jūras robežu. Bet pats iespaidīgākais un neaizmirstamākais - ugunsgrēka dzēšana uz kutera.

Robežsargi nopietni pildīja savu misiju, viņi saprot, ka šādas situācijas var rasties jebkurā brīdī. Arī reālā dzīvē viņiem nākas ar tām sastapties.

Valsts robežsardzes kuģa “Rānda” kapteinis Ivars Gaiķis pastāstīja, ka viņš ir bijis iesaistīts vairākās operācijās, kas saistītas ar personu meklēšanu un glābšanu. Gaiķis arī saņēmis valsts apbalvojumus.

Cilvēku meklēšanas situāciju robežsargiem ir ļoti daudz katru vasaru. Ne tik daudz pēdējā gada laikā bijis jāsaskaras ar kontrabandu.

Pašlaik Latvijas jūras robežsargi piedalās starptautiskajā misijā, lai apkarotu nelegālo imigrāciju pie Eiropas Savienības jūras robežām Vidusjūras reģionā. Atgriežoties atpakaļ Latvijā viņi dalās pieredzē un apgūtās prasmes māca arī kolēģiem, kuras pēc tam varēs likt lietā nākamajās operatīvi taktiskajās mācībās. 

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti