Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Kaņepju audzētāja uzvar tiesā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pirmā un otrā klase atsāks mācības klātienē

Konsultācijas klātienē būs pieejamas visām klašu grupām; 1.–2. klasei skolā būs jāievēro stingri ierobežojumi

Individuālas konsultācijas klātienē būs pieejamas visām klašu grupām vispārizglītojošās un profesionālās izglītības programmās, trešdien žurnālistiem pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

To, kuriem bērniem visvairāk nepieciešamas klātienes konsultācijas, izsvērs skolotāji.

Šuplinska stāstīja, ka konsultācijas paredzētas bērniem, kuriem ir grūtības ar mācību vielas apguvi.

Konsultācijas klātienē būs pieejamas visām klašu grupām; mācības atsāks 1. un 2. klašu skolēniMāra Rozenberga

"Mēs labi apzināmies, ka triju mēnešu garumā ilgstošais attālināto mācību process, īpaši no septītās līdz divpadsmitajai klasei, ir radījis gana daudz problēmjautājumu un spriedzes. Tāpēc primāri vērsām uzmanību uz to, ka šīs individuālās konsultācijas ir nepieciešamas obligātā mācību satura apguvei vismaz trijos būtiskos gadījumos – pirmkārt, ja skolotāji konstatē, ka skolēnam ir grūtības mācībās, otrkārt, ja ir ierobežotas tehniskās iespējas, un, treškārt, par ko liecina arī pēdējā laika pētījumi, ka šis psiholoģiskais diskomforts ir īpaši izteikts vecuma posmā no 14 gadiem," stāstīja ministre.

Arī konsultāciju laikā skolotājam un skolēnam jālieto maska un jāievēro divu metru distance, lai izvairītos no saslimšanas ar Covid-19. Konsultācijas paredzētas ne ilgāk par 40 minūtēm, un tās nedrīkstēs pārklāties ar laiku, kad skolā mācās 1. un 2. klašu skolēni, kuriem 8. februārī atsāksies mācības klātienē.

Priekšmetu skolotājiem iesaka rīkot ne vairāk kā 10 konsultācijas nedēļā,

bet atbalsta personāls var rīkot neierobežotu skaitu konsultāciju, redzot to, ka viņš nespēj pienācīgi mācīties attālināti, ja bērnam trūkst atbalsta.

Vienlaikus Šuplinska uzsvēra, ka visiem bērniem konsultācijas nodrošināt nevarēs, jo tas nav iespējams.

Mācības klātienē atsāks 1. un 2. klašu skolēni

Mācības klātienē atsāks 1. un 2. klašu skolēni – kopā 40 tūkstoši skolēnu. Lēmums atgriezties pie klātienes mācībām pirmajām divām klasēm pieņemts, balstoties uz citu Eiropas valstu pieredzi un ekspertu secinājumiem, ka ilgstoši attālinātā formātā mazie skolēni spēj apgūt vien pusi no mācību vielas. Ministre arī norādīja, ka mazāko klašu skolēni klātienē mācībās atgriezīsies, jo viņiem nepārtraukti nepieciešams atbalsts un ir grūtības nodrošināt pašvadītu mācīšanās procesu.

Vienlaikus izšķirošais faktors bijusi arī  ilgstošā emocionālā spriedze.

"Pēdējā mēneša laikā esam saņēmuši daudz un dažādas vēstules, tai skaitā no medicīnas personāla, kas norāda, ka pirmās klasītes mājās ir no 18. decembra, no brīža, kad ir sācies brīvlaiks, un (..)

viņi ir tuvu izmisumam, jo no darba atteikties nevar, bet redz, ka jau divu mēnešu garumā bērni paliek mājās vieni, bez vecāku atbalsta," stāstīja Šuplinska.

Pēc ministres teiktā, valdība un epidemiologi sekos līdzi, vai vairāku nedēļu laikā saslimstība ar Covid-19 nepalielinās. Tad arī varētu vērtēt, vai skolā var atgriezties citas klases. 

Epidemioloģiskās prasības paredz, ka skolotājiem un skolēniem klātienes nodarbībās jāvalkā sejas maskas, pēc katras stundas jāvēdina telpas un jāievēro divu metru distance. Ministrija arī aicina vecākus, ja iespējams, skolēnus uz skolu pavadīt kājām vai vest ar privāto transportu.

"Izvērtējot katras skolas specifiku, būtu vēlams, ka šī pārvietošanās notiek ar kājām vai personīgo auto. Ar skolēnu autobusu tajās pašvaldībās, kur tas ir pārdomāts un darbojās iepriekš. Vismazāk iesakām izmantot sabiedrisko transportu," sacīja Šuplinska.

Bērniem obligāti būs jālieto maskas. Katrai skolai atvēlētas trīs daudzkārt lietojamas maskas katram skolēnam. Plānots, ka ikviens bērns saņems astoņas maskas. Par masku nevilkšanu diskusiju nebūs, un bez tām stundās piedalīties nevarēs.

"Bērns bez maskas nedrīkst piedalīties kopā ar citiem bērniem, izglītības procesā.

Skolai nekavējoties jāsazinās ar vecākiem, jānoskaidro situācija un, protams, tad kopīgi ar vecākiem jāvienojas vai nu par izglītību ģimenē, vai tomēr bērns velk šo masku," norādīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča.

Ārkārtējās situācijas laikā vecākiem ir iespēja izvēlēties bērnu mācīt arī mājās, lēmumam gan jābūt pamatotam.

"Gadījumos, ja vecāks patiešām izvērtē, ka bērnam piemērota būtu apmācība ģimenē un viņš klātienes nodarbībās izglītības iestādē nepiedalīsies, vecākam ir jāraksta iesniegums. Savukārt  izglītības iestādei tas jāsaskaņo ar pašvaldību. Ja vecāks patiešām izvēlas šo izglītību ģimenē, ir jāsaprot, ka atbildība par bērna izglītošanu ir paša vecāka ziņā," skaidroja Juhņēviča.

Ministrija arī pieņēmusi lēmumu par  9. klases eksāmeniem. Tie tiks atcelti un aizvietoti ar monitoringa jeb diagnosticējošajiem darbiem.

Par mācību gada pagarinājumu ministrijā gan vēl nelemj. Tas atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas.

Atbildot uz jautājumu par to, vai mazo klašu skolotājiem paredzēta ātrāka vakcinēšanās pret Covid-19, ņemot vērā, ka viņi strādās ar bērniem klātienē, Šuplinska pastāstīja par izglītības iestādēs veiktu aptauju.

Kopumā 45% pedagogu esot gatavi vakcinēties pret Covid-19, kad tas būs iespējams.

KONTEKSTS:

Valdība vienojusies, ka 1.–2. klašu bērniem no nākamās pirmdienas, 8. februāra, atsāksies mācības klātienē. Bērniem būs jāievēro stingras drošības prasības, lai nesaslimtu ar Covid-19, tostarp – jānēsā maskas.

Visi skolēni patlaban mācās attālināti. 7.–12. klašu skolēniem mācības attālināti notiek kopš rudens brīvlaika, 5.–6. klašu skolēniem – kopš 7. decembra, bet 1.–4. klašu skolēniem – kopš 25. janvāra. 1.–6. klašu skolēniem par nedēļu pagarināja ziemas brīvlaiku, bet 1.–4. klašu skolēniem – vēl par divām nedēļām, līdz arī jaunāko klašu bērni 25. janvārī atsāka mācības attālināti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt