Konsolidētās TV skatītākais kanāls 2022. gadā – LTV1

2022. gada skatītākais TV kanāls – LTV1, kura vērošanai veltīti 12,3% no kopējā TV skatīšanās laika, liecina "Kantar" dati.

Otrs skatītākais TV kanāls bija TV3, kura skatīšanās laika daļa bija 10,7%. Savukārt trešais skatītākais TV kanāls bija LTV7, kura vērošanai veltīti 3,8% no kopējā TV skatīšanās laika.

 

Konsolidētās TV 2022. gada programmu topa pirmajā vietā ierindojās "Gadumijas sagaidīšana. Latvijas Valsts himna" kanālā LTV1, kuru vēroja vidēji 14,8% jeb 267,3 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem. Programmu topa otrajā vietā – "Latvijas Valsts prezidenta E.Levita uzruna gadumijā" kanālā LTV1, kuru vēroja vidēji 14% jeb 253,1 tūkstotis Latvijas iedzīvotāju. Savukārt trešā skatītākā TV programma pagājušajā gadā bija "LR Ministru prezidenta K.Kariņa uzruna gadumijā" kanālā LTV1, kuru vēroja vidēji 12,5% jeb 226,5 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Skatītākā sporta pārraide 2022. gadā bija "Pasaules meistarsacīkstes hokejā. Latvija – Austrija" kanālā LTV7, ko vēroja vidēji 9,5% jeb 172,1 tūkstotis Latvijas iedzīvotāju. Skatītākā filma bija "Viens pats mājās" kanālā TV3, ko vēroja vidēji 8,6% jeb 156 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Starp 40 skatītākajām pārraidēm 2022. gadā iekļuvušas piecas pārraides, kas veltītas kara Ukrainā atspoguļojumam – "Ukraina kara draudu ēnā" (TV3), "Karš Ukrainā. Dzīvības tilts" (LTV1), "Karš Ukrainā. Lauztā dzīve" (TV3), "Karš Ukrainā. Okupācijas rētas" (TV3) un "Donbass. Dzīvības apskāviens" (LTV1).

 

LTV paziņojumā medijiem norāda, ka 2022. gads LTV bijis izaicinājumu pilns – līdz ar kara sākumu 24. februārī LTV saturs kardināli mainījās. Saspīlētās ģeopolitiskās situācijas apstākļos par svarīgāko uzdevumu kļuva sabiedrības informēšana par Ukrainā notiekošo karu, kā arī bēgļu plūsmu un uzņemšanu Latvijā.  

“Uzticamas ziņas un svarīgāko norišu analītisks vērtējums, plašs mākslas un dokumentālo filmu klāsts, kā arī augstvērtīgi kultūras, izklaides, izglītojošie un bērnu raidījumi, un, protams, spilgtākie notikumi sportā – skatītāji ir ļoti augsti novērtējuši LTV kanālu programmas, ierindojot vairākus dažāda žanra raidījumus gada skatītāko pārraižu vidū. LTV arī saistījusi arvien jaunu auditoriju digitālajā vidē, informējot par svarīgāko LSM.lv un Rus.LSM.lv, piedāvājot vērtīgu sabiedrisko mediju satura krātuvi REplay.lv un veidojot oriģinālu saturu bērniem un jauniešiem multimediju platformās. Televīzijas komandai ir gandarījums un prieks par paveikto 2022. gadā,” paziņojumā medijiem norāda Kaspars Odiņš, LTV valdes loceklis programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos.

Latvijas sabiedrisko mediju – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un portāla LSM.lv – satura sasniedzamība 2022. gadā bija 82% – tie sasniedza četrus no katriem pieciem iedzīvotājiem, liecina pētījuma “Latvijas sabiedrisko mediju sabiedriskais labums” dati. Turklāt uzticēšanās sabiedriskajiem medijiem bija būtiski augstāka nekā komercmedijiem un valsts pārvaldei.

“2022. gada notikumi jeb pareizāk jāsaka – satricinājumi – jau atkal apliecināja sabiedrisko mediju kritiski nozīmīgo lomu informācijas telpas drošības sargāšanā. Esam klātesoši, lai informētu par kara šausmām Ukrainā un kopā atbalstītu Ukrainas tautu. Mūsu 2023. gada uzdevums ir saglabāt auditorijas laika daļu televīzijas kanālos, kā arī sasniegt arvien plašāku auditoriju digitālajā vidē – multimediju platformās un sociālajos medijos. Arī esošajos apstākļos LTV darbības pamatā ir nemainīgi aktuālās vērtības: atbildība, izcilība un neatkarība,” teic Ivars Priede, LTV valdes priekšsēdētājs. 

“Ceru, ka drīzumā tiks rasti pozitīvi risinājumi samilzušajiem 2023. gada budžeta jautājumiem, lai LTV arī turpmāk godam pildītu savu misiju un uzdevumu – kalpot Latvijas sabiedrības interesēm, ” norāda Ivars Priede.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti