«Konservatīvie» rosina apvienot Pieprasījumu komisiju ar Ētikas un iesniegumu komisiju

Jaunā konservatīvā partija (JKP) piedāvā apvienot divas Saeimas komisijas – Pieprasījumu komisiju un Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju.  

Pirmdien, 4. februārī, beidzas priekšlikumu iesniegšanas termiņš Saeimas kārtības ruļļa grozījumiem, ko sagatavo skatīšanai 2. lasījumā. Grozījumi paredz ļaut deputātiem, pret kuriem sākta kriminālvajāšana, piedalīties Saeimas un komisiju sēdēs. Taču ir arī citi būtiski ierosinājumi.

 JKP Saeimas frakcijas vadītāja un Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Juta Strīķe pieļauj, ka varētu pagarināt priekšlikumu iesniegšanas laiku. Taču likumprojekts varētu tikt skatīts „saprātīgajā laikā”.

Juta Strīķe: Par ierosinājumu apvienot 2 komisijas.
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

„Mēs frakcijas sēdē nolēmām un šodien iesniegsim priekšlikumu, kas saistās ar mūsu solījumu vēlētājiem, - apvienot Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju ar Pieprasījumu komisiju,” pastāstīja Strīķe.  

“Tas, pirmkārt, samazinās Saeimas administratīvos izdevumus. Otrkārt, nav nekādas loģikas, ka viena komisija izskata iesniegumus, cita pieprasījumus. Skatoties uz darba kārtību, mēs redzam, ka noslodze gan vienai, gan otrai komisijai ir visnotaļ neliela. Ja mēs salīdzinām ar Juridisko vai Tautsaimniecības komisiju, tad faktiski gandrīz nekāda un, lai optimizētu izmaksas, mēs nāksim ar ierosinājumu šīs komisijas apvienot,” skaidroja Strīķe.

Pašlaik Pieprasījumu komisiju vada koalīcijas partijas “KPV LV” pārstāve Linda Liepiņa, tiesa, viņa pati nobalsoja pret Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) valdības apstiprināšanu,  un koalīcijas partijas pieļāva iespēju nomainīt Saeimas Pieprasījumu komisijas vadītāju.  

Savukārt Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju vada koalīcijā ietilpstošās Nacionālās apvienības pārstāve Janīna Kursīte-Pakule.

Pašlaik saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā darbojas 16 komisijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti