Dienas ziņas

Riska grupām iesaka vakcinēties

Dienas ziņas

Atjauno procesu par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu

Konservatīvo saraksta līderi – līdzšinējie politiķi

«Konservatīvie» premjera amatam virza Bordānu; sarakstos starp līderiem – esošie deputāti un ministri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Partija "Konservatīvie" 14. Saeimas vēlēšanām par premjera amata kandidātu izvirzījusi partijas līderi un pašreizējo tieslietu ministru Jāni Bordānu, partijas preses konferencē ceturtdien paziņoja politiķis. Starp "Konservatīvo" saraksta līderiem ir vairāki esošie Saeimas deputāti un ministri.

Partija "Konservatīvie" 29. jūlijā CVK iesniegusi deputātu kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām un priekšvēlēšanu programmu.

"Konservatīvo" saraksta līderi  līdzšinējie politiķi

Bordāns vienlaikus būs gan partijas premjerministra amata kandidāts, gan Vidzemes vēlēšanu apgabala līderis. Tāpat Vidzemes apgabalā viens no "Konservatīvo" līderiem būs bijušais Saeimas deputāts Juris Jurašs, kurš pašlaik piedalās karā Ukrainā.

Savukārt Rīgas vēlēšanu apgabalā "Konservatīvo" saraksta līdere būs tagadējā izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. Zemgalē līderis būs labklājības ministrs Gatis Eglītis, kam sekos Saeimas deputāts Sandis Riekstiņš, Kurzemē – Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans, kuram sekos Saeimas deputāts Uldis Budriķis.

Latgales vēlēšanu apgabala līderis "Konservatīvajiem" būs Balvu novada domes deputāts, tieslietu ministra padomnieks Aldis Bukšs, kam sekos Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns.

Vēlēšanās nekandidēt izlēmuši divi līdzšinējie Saeimas deputāti Dagmāra Beitnere-Le Galla un Reinis Znotiņš.

Partija grib panākt Latvijas iekļūšanu Eiropas attīstītāko valstu saimē

Partija apņēmusies panākt, lai Latvija nākamajos 10 gados iekļūtu 10 Eiropas attīstītāko valstu saimē. Tāpat sabiedrībai piedāvāti arī 10 prioritāri veicamie darbi pārtikušai Latvijai. Kā vieni no svarīgākajiem uzdevumiem minēti alternatīvas gāzes infrastruktūras izveide, jauna elektrības kabeļa Latvija–Zviedrija būvniecība, armijas skaitliskā sastāva palielināšana.

Bordāns norādīja: "Enerģētika, ekonomika un tiesiskā kārtība ir nepieciešama, lai Latvija būtu pārtikusi."

Izglītības ministre Muižniece sola gādāt, lai lēmums par pāreju uz izglītību latviešu valodā tiktu ieviests praksē. "Jāuzrauga, lai valsts valodas lietošana notiek katrā iestādē. Un tā būs panākumu atslēga, lai šī reforma nepaliek tikai uz papīra," uzsvēra Muižniece.

"Konservatīvie" sola, ka neapliekamais minimums algām, minimālā alga un vidējā vecuma pensija četru gadu laikā sasniegs 750 eiro. Tāpat tikšot dubultoti ģimenes bērnu pabalsti. Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans norādīja: "3 X 750 ir tas, par ko būs negulētas naktis tiem, kas piedalās budžeta sarunās."

Balvu pašvaldības deputāts un rakstnieks Aldis Bukšs, kurš ir partijas līderis Latgalē, savukārt uzsvēra: "Droša Latvija nav iespējama bez stipras Latgales. Ir jāpaplašina militāro bāžu skaits Latgalē, un tas ir jādara ne tikai drošības, bet arī no darbavietu radīšanas viedokļa."

KONTEKSTS:

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14. Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēlē 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu.

No 13. jūlija Centrālā vēlēšanu komisija sākusi pieņemt partiju deputātu kandidātu sarakstus. Tos varēs iesniegt līdz 2. augustam. Saeimas vēlēšanās drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Pirms četriem gadiem 13. Saeimas vēlēšanās startēja 16 saraksti. Šogad kandidātu aktivitāte varētu būt līdzīga. CVK informēja, ka interesi iesniegt sarakstus izrādījuši 14 politisko spēku pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti