Konkurss par Konkurences padomes vadīšanu - bez rezultāta

Atklātajā konkursā uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu pretendentu vērtēšanas komisija pieņēmusi lēmumu konkursu noslēgt bez rezultāta, informēja Valsts kancelejā.

Atlases komisija izvērtēja pretendentu motivāciju ieņemt šo amatu un redzējumu par iestādes darbības prioritātēm, kā arī kopējo sniegumu, atbildot uz jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un iestādes darbības jomu.

Komisija pieņēma lēmumu nevirzīt nevienu no konkursa dalībniekiem uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu.

Konkurss tika izsludināts 1. aprīlī, un pretendenti tika aicināti pieteikumus iesniegt līdz 30. aprīlim. Valsts kanceleja atlases procesa ietvaros piesaistīja atlases kompāniju, kura nodrošināja kandidātu uzrunāšanu, un

kopumā tika uzrunāti 120 kandidāti. Taču pieteikšanās aktivitāte esot bijusi zema.

Zināms, ka uz konkursa otro kārtu bija izvirzīti četri no 12 pretendentiem, kas bija iesnieguši pieteikumus atklātā konkursā.

Kā atteikšanās argumenti kandidēt uz šo amatu tika esot minēti: plašajam atbildības apjomam neadekvāts atalgojums, nevēlēšanās kļūt par amatpersonu un iespējamā ietekme no politiskās vides. Valsts kanceleja ir sniegusi atgriezenisko saiti par kandidātu piesaisti Ekonomikas ministrijai, izdarītie secinājumi tiks ņemti vērā, izsludinot atkārtotu konkursu.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītājs Edmunds Valantis un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle, Politikas daļas direktore Katrīna Zariņa. Ar padomdevēju tiesībām piedalījās Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un Latvijas Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre.

KONTEKSTS:

Iepriekšējā Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama nolēma pēc pašas vēlēšanās pamest šo amatu no 15. aprīļa. Šādu lēmumu viņa skaidroja ar Ziemassvētku pārdomu sekām, arī ar to, ka KP ir niecīgs finansējums un ļoti liels darba apjoms, kā arī pastāvīgi trūkst desmit darbinieku. "Droši vien, jā, es esmu pārstrādājusies, esmu nogurusi,"  viņa atzina, noliedzot, ka būtu bijis kāds politisks spiediens.

Amata konkurss izsludināts 1. aprīlī un norisināsies trīs kārtās. Tajā pieteikumus iesniedza 12 pretendenti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti