Konkursā uz policijas šefa amatu pieteikušies Grišins, Šulte un Grūbis

Konkursā uz Valsts policijas (VP) priekšnieka amatu pieteikušies abi policijas dienestā esošie vienīgie ģenerāļi, kā arī policijas Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieka vietnieks.

Abi ģenerāļi - pašreizējais VP priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins un Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte - aģentūrai LETA apstiprināja, ka iesnieguši savus pieteikumus minētajā konkursā.

Tāpat pieteikumu iesniegusi vēl viena persona. Vēlāk kļuva zināms, ka tas ir VP Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieka vietnieks, pulkvedis Normunds Grūbis. To aģentūrai LETA apstiprināja pats Grūbis.

Iekšlietu ministra Sanda Ģirģena ("KPV LV") padomniece Beata Jonite aģentūrai LETA norādīja, ka Iekšlietu ministrija patlaban vēl apkopo informāciju par pieteikumiem, konkrētas personas neminēs un plašākus komentārus nesniegs. Viņa arī norādīja, ka kandidātiem 1. jūlijā, kad  noslēdzas pieteikšanās termiņš konkursā uz VP priekšnieka amatu, vēl bija iespējams iesniegt pieteikumus pa pastu.

Iepriekš bija paredzēts, ka pieteikumi iesniedzami līdz 9. aprīlim, taču, ņemot vērā valstī noteikto ārkārtējo situāciju, pieteikšanās bija pagarināta uz nenoteiktu laiku. 9. jūnijā, beidzoties ārkārtējai situācijai, kā pieteikšanās termiņš tika noteikts 1. jūlijs.

KONTEKSTS: 

Valsts policijas priekšnieka amats kļuva aktuāls pēc tam, kad ilggadējais policijas šefs Ints Ķuzis šogad janvārī paziņoja, ka pēc gandrīz 40 gadu ilga dienesta pieņēmis lēmumu atstāt dienestu. Ķuzis policijā nostrādāja teju 40 gadus.

Uz šo amatu tika izsludināts konkurss, kurā drīkstēja pieteikties amatpersona tikai no vecāko vai augstāko virsnieku vidus, kurai izdienas laiks Iekšlietu ministrijas (IeM) sistēmas un Ieslodzījuma vietu pārvaldes iestādēs ir ne mazāks par desmit gadiem. Tas nozīmē, ka tiesneši, prokurori vai citu ārpus iekšlietu sistēmas esošu iestāžu amatpersonas konkursā nevarēs pieteikties.

Ar Ģirģena rīkojumu apstiprināto konkursa komisiju vada IeM valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, komisijas vadītāja vietnieks ir IeM parlamentārā sekretāre Signe Bole.

Komisijas locekļi ir iekšlietu ministra padomnieks Jānis Veide, IeM valsts sekretāra vietnieks Jānis Bekmanis, Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets, Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts, Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis, Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks un Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors Arvīds Kalniņš.

Kandidātiem konkursā bija jāiesniedz redzējums par VP attīstību tuvākajos piecos gados, darba prioritātēm un nepieciešamajām reformām, kā arī to īstenošanas procesu. Redzējums arī būs jāprezentē konkursa komisijai ne ilgāk kā 40 minūtēs.

Tāpat paredzētas pārrunas ar kandidātu par motivāciju amatam un redzējumu par VP prioritātēm un attīstību. Konkursa komisija arī novērtēs kandidāta profesionālās zināšanas un svešvalodu prasmes.

Kandidāta kompetenču izvērtējumā tiks piesaistīta personāla atlases kompānija, kura palīdzēs novērtēt stratēģisko redzējumu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, orientāciju uz rezultātu sasniegšanu, iniciatīvu, pārmaiņu vadīšanu un ētiku. Komisija ir tiesīga veikt priekšpārbaudi par iespējamiem šķēršļiem kandidātam saņemt amata pildīšanai saskaņā ar amata aprakstu nepieciešamo pielaidi valsts noslēpumam.

Iekšlietu ministrs pēc iepazīšanās ar komisijas rakstisku ieteikumu pieņems lēmumu par komisijas izvirzītā kandidāta vai kandidātu virzīšanu apstiprināšanai amatā uz pieciem gadiem Ministru kabineta sēdē.

Tāpat iekšlietu ministram pirms lēmuma pieņemšanas par kandidāta virzīšanu iecelšanai amatā būs tiesības uzaicināt komisijas ieteikto kandidātu uz individuālu sarunu.

Pirms lēmuma pieņemšanas par kandidāta virzīšanu iecelšanai amatā pēc iekšlietu ministra ierosinājuma konkursa komisijas sekretariāts nodrošinās kandidātu nosūtīšanu kompleksās psiholoģiskās-poligrāfa pārbaudes veikšanai. Tajā pārbaudīs vai attiecībā uz komisijas ieteikto kandidātu nav konstatējami apstākļi, kas norāda uz personas atrašanos interešu konflikta situācijā vai citi apstākļi, kas var radīt risku attiecībā uz amata pienākumu izpildi.

Pagājušā gada nogalē iepriekšējais VP priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis pieņēma lēmumu par amata atstāšanu. Ķuzim 10.februāris bija pēdējā darba diena VP priekšnieka amatā. No 11.februāra līdz konkursa beigām par VP priekšnieka pienākumus izpildītāju nozīmēts Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Grišins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti