Konkursā uz Latvijas Radio valdi otrajā kārtā tiek 16 pretendenti

Konkursā uz Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatiem otrajai kārtai izvirzīti 16 pretendenti, informēja Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).

Konkursam kopumā pieteicās 28 pretendenti. No sākotnēji saņemtajiem pretendentu pieteikumiem 18 tika iesniegti valdes priekšsēdētāja amatam, savukārt 14 valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatam. Četri no sākotnēji iesniegtajiem pieteikumiem tika saņemti uz abiem konkursā izsludinātajiem amatiem.

Pirmā konkursa kārta paredzēja pārbaudīt kandidātu atbilstību konkursa nolikumā noteiktajām vispārīgajām prasībām. Kandidāti, kuri neatbilda šīm prasībām, tika izslēgti no tālākas dalības konkursā.

NEPLP izveidotā nominācijas komisija konkursa otrajai kārtai nolēma virzīt 11 valdes priekšsēdētāja amata kandidātus un septiņus kandidātus, kuri pieteikušies uz valdes locekļa amatu finanšu vadības jautājumos.

Divi no kandidātiem pretendē uz abiem amatiem, portālam “lsm.lv” apliecināja NEPLP.

NEPLP loceklis Ivars Āboliņš par Latvijas Radio valdes konkursuEdgars Kupčs

Konkursa komisijas priekšsēdētājs un NEPLP priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš sacīja, ka Latvijas Radio grib vadīt spēcīgi kandidāti: “Visi 16 kandidāti, kas izvirzīti uz otro kārtu, ir ļoti spēcīgi, un

mums ir milzīgs gandarījums, ka pieteikušies tik spēcīgi cilvēki.”

Pretendentiem, kuri izvirzīti konkursa otrajai kārtai, līdz 12.septembrim nominācijas komisijai būs jāiesniedz redzējums par Latvijas Radio attīstību. Valdes priekšsēdētāja amata kandidātiem jādod ieskats par Latvijas Radio attīstību, apskatot attīstības scenārijus un ietverot salīdzinošo vērtējumu gan par iziešanu no reklāmas tirgus, gan palikšanu reklāmas tirgū. Savukārt kandidātiem uz valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatu jāiesniedz redzējums par Latvijas Radio attīstību un sabiedriskā radio finansēšanas modeli, paredzot  iespējamo Latvijas Radio iziešanu no reklāmas tirgus.

Nominācijas komisija otrajā kandidātu atlases kārtā izvērtēs kandidātu profesionālo atbilstību noteiktajām kompetencēm, iesniegtos redzējumus un citus iesniegtos dokumentus, kā arī aicinās kandidātus uz intervijām, kā to paredz konkursa nolikums.

Jau ziņots, ka šī gada martā NEPLP izteica neuzticību LR valdes loceklim Uldim Lavrinovičam un valdes priekšsēdētājam Aldim Pauliņam. Savukārt valdes loceklei satura jautājumos Sigitai Roķei tika dots divu mēnešu pārbaudes laiks, lai pierādītu sevi. Maijā NEPLP nolēma ļaut LR valdes loceklei Roķei turpināt darbu kā vienīgajai radio valdes loceklei.

Augustā NEPLP nolēma izsludināt konkursu uz Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa finanšu jautājumos amatiem. Jaunie valdes locekļi strādās piecus gadus pašreizējo trīs vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti