Konkurences uzraugs atļauj bankai «Citadele» kļūt par «Mobilly» līdzīpašnieku

Konkurences padome (KP) lēmusi atļaut apvienošanos, ar kuru AS “Citadele banka” kļūst par 12,5% SIA “Mobilly” kapitāla daļu īpašnieci, tādējādi iegūstot kopīgu izšķirošu ietekmi SIA “Mobilly” kopā ar esošajiem SIA “Mobilly” vairākuma dalībniekiem.

KP nekonstatēja iespējamu kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

AS “Citadele banka” ir Latvijas kredītiestāde, kas sniedz tradicionālos banku un finanšu pakalpojumus, tostarp inovatīvus maksājumu pakalpojumus. Savukārt SIA “Mobilly” piedāvā pakalpojumus tūlītējiem maksājumiem par pirkumiem Latvijā. Tūlītēju maksājumu pakalpojumi, kurā darbojas SIA “Mobilly”, ietver kontakta un bezkontakta karšu maksājumus, maksājumus ar mobilo tālruni, piemēram, ar īsziņas vai aplikācijas palīdzību, maksājumus ar aprocēm un uzlīmēm un citus.

SIA “Mobilly” un AS “Citadele banka” turpinās saimniecisko darbību kā līdz šim, integrējot SIA “Mobilly” mobilo maksājumu pakalpojumus “Citadele” grupas piedāvājumā, kā arī izstrādājot kopīgus jaunus mobilo maksājumu pakalpojumus.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, konkurences uzraugs secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams, norāda Konkurences padome.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka saskaņā ar "Firmas.lv" datiem šobrīd "Mobilly" kapitālā:

  • 30,43% pieder Normundam Bergam,
  • 26,85% pieder Jānim Bergam,
  • 23,22% pieder Uldim Pabērzim,
  • 10,49% pieder alternatīvo ieguldījumu fondam "ZGI-3",
  • 5,37% pieder Ģirtam Slaviņam,
  • 3,64% pieder SIA "VVMV", kuras īpašnieki savukārt ir Vilis Vītols (10%), Marta Vītola (10%), kā arī viņu bērni - Laura Bulmane (20%), Kristīne Klišāne (20%), Māra Hrgetiča (20%) un Vilis Vītols (20%).

"Mobilly" reģistrēta 2003. gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 476 860 eiro. "Mobilly" pērn strādāja ar 961 191 eiro apgrozījumu, kas ir par 15,4% vairāk nekā 2016. gadā, bet kompānijas peļņa saruka 5,2 reizes un bija 8032 eiro. "Mobilly" piedāvā mobilos maksājumus par precēm un pakalpojumiem Latvijas teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti