Sadaļas Sadaļas

Konkurences padome brīdina LLU un RISEBA par iespējamu darbību saskaņošanu iepirkumā

Konkurences padome (KP) ir izteikusi brīdinājumu divām Latvijas augstskolām – Latvijas Lauksaimniecības universitātei (LLU) un SIA “RISEBA University” – par iespējamu piedāvājumu saskaņošanu Valsts izglītības attīstības aģentūras rīkotajā iepirkumā. Pēc brīdinājuma izteikšanas augstskolas ir apņēmušās ievērot konkurences normas, lai nepieļautu līdzīgu darbību atkārtošanu nākotnē, informē KP.

KP šā gada augustā saņēma Centrālās finanšu un līgumu aģentūras iesniegumu, kurā tika norādīts uz aizdomām par aizliegtu vienošanos, kas starp abām augstskolām varētu būt īstenota Valsts izglītības attīstības aģentūras 2017. gadā organizētajā publiskajā iepirkumā par dažādu karjeras attīstības atbalsta pasākumu īstenošanu.

Pēc padziļinātas iepazīšanās ar informāciju KP saskatīja iespējamas pazīmes tam, ka LLU un SIA “RISEBA University” konkrētajā iepirkumā varētu būt saskaņojušas savus piedāvājumus.

Izvērtējot visus faktiskos apstākļus, kā arī ņemot vērā iestādes prioritizācijas stratēģiju, KP šajā gadījumā par efektīvāko veidu situācijas atrisināšanai nolēma piemērot prevencijas procedūru – KP nolēma abām iestādēm izteikt brīdinājumu.

Prevencijas laikā KP pārstāvji tikās ar abu augstskolu pārstāvjiem, kurus informēja par godīgas konkurences pamatprincipu ievērošanu.

Tā rezultātā pārstāvji parakstīja KP sagatavotu apliecinājumu, tādējādi apzinoties šāda pārkāpuma sekas un apņemoties nepieļaut līdzīgu situāciju atkārtošanos.

KP atgādina, ka aizliegtas vienošanās, t.sk. par dalību iepirkumos, ir viens no smagākajiem konkurences tiesību pārkāpumiem, par kuru var draudēt naudas sods līdz pat 10% apmēram no uzņēmuma iepriekšējā gada apgrozījuma. Savukārt gadījumos, ja iespējamais pārkāpums ir neliels, nav bijis atkārtots un uzņēmums apņemas to neatkārtot, kā arī iestādes resursi, kas nepieciešami pārkāpuma izmeklēšanai, var pārsniegt sabiedrības ieguvumu, KP var lemt par brīdinājuma izteikšanu, nepiemērojot naudas sodu.

Šogad KP jau ir izteikusi astoņus brīdinājumus 18 personām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt