Dienas ziņas

Finansējums ceļu atjaunošanai joprojām nepietiekams

Dienas ziņas

Kartupeļu diena Padures pagastā

Ciems ""Meža miers"" bez smakām un bez ūdens

Konflikta dēļ ar «Vangažu naftu» iedzīvotāji jau nedēļu bez ūdens piegādes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 2 mēnešiem.

Inčukalna novada ciema “Meža miers” iedzīvotāji gandrīz piecus gadus cīnījās ar  neciešamo smaku no naftas pārstrādes uzņēmuma “Vangažu nafta”. Pagājušajā nedēļā Valsts vides dienests (VVD) uzņēmuma darbību daļēji apturējis, bet abu daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji līdz ar to palikušas bez ūdens. Dziļurbums, no kura ūdens līdz šim piegādāts, pieder uzņēmumam, bet pašvaldība uzskata, ka iedzīvotājiem par jauna urbuma izveidi jādomā pašiem.

Inčukalna novada '''Meža miera'' 24 dzīvokļu iedzīvotāji jau gandrīz nedēļu spiesti iztikt ar trīs kubikmetriem ūdens pagalmā novietotajās tvertnēs. “Mums ir mājās 13 bērni līdz 18 gadu vecumam, jaunākajam ir pieci mēneši. Ir cilvēki, kuriem ir grūti pēc tā ūdens aiziet, un arī mēs dienas beigās esam noguruši un gribam noskaloties. Bet tā mēs staigājam ar spainīšiem,” norāda “Meža miera” mājas iedzīvotāja Regīna.

Lai gan pie mājām atrodas pašvaldībai piederoša atdzelžošanas stacija un iedzīvotāji pašvaldības uzņēmumam maksā par ūdens sagatavošanu un piegādi, dziļurbums pieder privātuzņēmumam “Vangažu nafta”.

Pāris dienas pēc tam, kad VVD uzņēmuma darbību daļēji apturēja, atslēgts arī ūdens, bet pieprasīt nodrošināt ūdens padevi pakalpojuma sniedzējiem īsti nav pamata. “Tā ir otra problēma, ka ar “Vangažu naftu” mums šobrīd nav līgumsaistības, lai arī esam centušies runāt, lai varētu noslēgt līgumu un norēķināties par viņu izmaksām, bet diemžēl tas nav vainagojies panākumiem,” norāda PSIA “Vangažu avots” valdes priekšsēdētājs Kārlis Spravņiks.

Bez centralizētās ūdens padeves ēkās nebūšot arī apkures, bet pašvaldībā skaidro, ka situācija jārisina pašiem iedzīvotājiem. “Lielākā daļa, praktiski visi šie dzīvokļi ir privatizēti, un iedzīvotājiem kā īpašniekiem ir jādomā par šo jautājumu risināšanu,” saka Inčukalna novada izpilddirektors Oskars Kalniņš.

arguments minēts - esot arī dārgās izmaksas, kas pēc aptuvenām aplēsēm tarifu sadārdzinātu līdz diviem eiro par kvadrātmetru. Turklāt iedzīvotāji jau šobrīd esot parādā “Vangažu avotam” daudzus tūkstošus eiro. “Ja “Vangažu avots” kā uzņēmums veic urbumu, tad tam ir citas juridiskās prasības un arī citas administratīvās prasības, un tas uzreiz ir izmaksu sadārdzinājums,” pauda Spravņiks.

Nodrošināt pašiem sevi ar ūdeni nepiekrīt arī iedzīvotāji. Tad būtu jādibina vismaz biedrība, un vienalga nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi.

“Tie ir tūkstoši. Vai mēs varam to atļauties? Vai mēs esam to plānojuši? Vai mēs esam krājuši to naudu? pašvaldībai kaut kādā savā likuma robežā tomēr ir jāievēro kaut kādi minimumi, un ūdens ir pirmās nepieciešamības pakalpojums,” norāda Regīna.

Pašvaldības pārraugošā ministrija skaidro, ka pašvaldība nevar atteikties ierīkot urbumu, ja vien nav iespējams noslēgt līgumu ar SIA “Vangažu nafta”, jo saskaņā ar Likumu par pašvaldībām, pašvaldības funkcijās ietilpst organizēt iedzīvotājiem komunālos pakalpojumus  neatkarīgi no tā, kā īpašumā atrodas dzīvojamais fonds.

Ūdens pievešana mucās daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem var tikt izmantota tikai īpašās situācijās.

KONTEKSTS:

Valsts vides dienests "Vangažu naftas" darbību daļēji apturēja pēc tam, kad iedzīvotāji bija sūdzējušies par smakām, ko uzņēmums daudzus gadus bija izplatījis apkārtējā vidē. Proti, uzņēmumam liedza ievest un apstrādāt benzīna produktus. Pēc tam iedzīvotājiem bija nogriezta ūdensapgāde, kas vēsturiski atradās uzņēmuma teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti