Konferencē Saeimā spriedīs par cilvēktirdzniecības novēršanu

Noslēdzot Eiropas Komisijas programmas „Noziedzības prevencija un apkarošana” finansēto, pret cilvēktirdzniecību vērsto projektu „Drošības kompass”, Saeimā pirmdien, 26.oktobrī, notiks konference. 

Tās dalībnieki iepazīsies ar projekta laikā notikušā pētījuma secinājumiem par to, kādi ir Latvijā un Igaunijā izmantotie cilvēktirdzniecības upuru rekrutēšanas mehānismi. Tāpat paredzēts diskutēt par to, kā palīdzēt cilvēktirdzniecības upuriem.

Nacionālā koordinatore cilvēktirdzniecības novēršanas jautājumos Lāsma Stabiņa stāsta, ka projekts tiek īstenots trīs valstīs - Latvijā, Igaunijā un Lielbritānijā. Projekta īstenošanā iesaistītas gan valsts iestādes, gan arī nevalstiskās organizācijas.

"Projektā galvenokārt tiek skatīti un pētīti jautājumi, kas vairāk ir saistīti ar cilvēktirdzniecību seksuālās ekspluatācijas nolūkā, proti, tā ir prostitūcija. Ir izstrādāts pētījums par vervēšanas mehānismiem. Un konference Saeimā ir liels projekta noslēguma pasākums, kurā piedalīsies praktiķi, politikas plānotāji, likumdevēji," norādīja Stabiņa.

Pēc viņas teiktā, projekta mērķis ir stiprināt Eiropas Savienības valstu partnerību un veicināt cilvēktirdzniecības upuru "izcelsmes un mērķa valstu starpinstitucionālo sadarbību".

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti