Panorāma

Atklāta izstāde par zudušajiem kinoteātriem

Panorāma

Diskusija par jauniešu sportu

Rīgā spriež par NATO resursiem

Konference Rīgā: Vājākais NATO posms - izdevumi aizsardzībai

Vājākais NATO posms ir izdevumi aizsardzībai, ko dalībvalstis līdz šim ir pastāvīgi samazinājušas, atzīst augsta līmeņa konferences dalībnieki Rīgā, kur ceturtdien un piektdien, 15. un 16.oktobrī, aiz slēgtām durvīm tiek spriests par NATO spējām atbildēt pasaules drošības izaicinājumiem.

Kā norādīja NATO Transformācijas pavēlniecības štāba priekšnieka vietnieks ģenerālmajors Gregors Sodoļskis, līdz šim valstīm bija jāizšķiras, kā sadalīt resursus starp operāciju un misiju finansēšanu un ilgtermiņa ieguldījumiem. Bruņojuma modernizācija un kaujas spēju palielināšana nešķita pati svarīgākā.

Tomēr pēdējos divos gados tieši NATO kolektīvās aizsardzības funkcija nonākusi priekšplānā. Tā paģēr jaunu resursu plānošanas un lēmumu pieņemšanas pieeju. 

“Vai jūs zināt, ka patlaban bloka  aizsardzība spēju  vajadzības ir septiņas līdz desmit reizes  lielākas, salīdzinot ar ikgadējo finansējumu? Tas nozīmē septiņus vai desmit gadus gaidīt, kamēr izdevumi sasniegs līmeni, kas nepieciešams šo spēju nodrošināšanu. Es nedomāju, ka mūsu komandieri var gaidīt septiņus vai desmit gadus,” sacīja Sodoļskis.

Konferencē tiek diskutēs par mūsdienu stratēģisko drošības vidi. Tiek arī apspriesta NATO “Gatavības rīcības plāna” finansēšana, Velsas samita lēmumu īstenošana, kā arī gatavošanās nākamajam alianses samitam, kas nākamgad notiks Varšavā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti