Konferencē meklē kopsaucēju par Stambulas konvenciju

Tā kā Stambulas konvencijas iespējamā ratifikācija sabiedrībā izraisīja plašas domstarpības – par ko šis dokuments īsti ir, piektdien, 27.aprīlī, to akadēmiskā vidē apsprieda īpašā konferencē. To rīkoja Latvijas Universitātes (LU) Teoloģijas fakultāte un Labklājības ministrija (LM). Kopsaucēju gan rast arī šādā formātā nebija viegli.

Konferences mērķis bija ļaut izskanēt abu pušu viedoklim, veidojot konstruktīvu sarunu, kas balstīta pētniecībā. Tomēr gan tie, kas uzskata, ka pret vardarbību vērstā konvencija būtu jāapstiprina un ģimenes vērtības tā neapdraud, gan tie, kas raizējas par pretējo, norāda, ka oponenti publiskās diskusijās pārmēru vienkāršo argumentus.

Piemēram, viena no referentēm, filoloģijas doktore Agnese Irbe uzskata – bažas par dzimtes, dzimuma un dzimtes identitātes jēdzienu nošķiršanu šajā dokumentā ir pamatotas un radušās ne tikai reliģiskās kopienās. 

"Esiet drosmīgi savās personiskajās dzīvēs, bet uzmanieties ar sociālām institūcijām, kuras jūs maināt un kuras daudzos gadījumos ir ārkārtīgi, ārkārtīgi senas. Piemēram, tas pats manis pieminētais laulības institūts ir definēts. Nevis ir definēts, bet pastāv kā fakts pašos, pašos senākajos Eiropas civilizācijas tekstos, tas pastāv pirms valstīm," sacīja Irbe.

"Daudz kas diskusijā par Stambulas konvenciju nav saistīts ar pašu tekstu. (..) Es neredzu, ka šis dokuments mums uzspiež kādas noteiktas vērtības vai uzspiestu mums mūsu sabiedrību veidot noteiktus principus partnerattiecību likuma vai laulību definīcijas veidošanā," sacīja LU Teoloģijas fakultātes dekāne Dace Balode.

Labklājības ministrs Jānis Reirs ("Vienotība") konferencē vēlreiz uzsvēra, ka Stambulas konvencijas mērķis ir vērsties pret vardarbību pret sievietēm, kas ir skarbākā dzimumu nevienlīdzības forma.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 6178
Vai Latvijas likumdošanā ir kaut vienā pantā rakstīts, ka drīkst vardarbīgi izturēties pret sievietēm? Par vardarbību gan ir paredzēts sods krimināllikumā, ne tikai pret sievietēm, bet pret jebkuru cilvēku, neatkarīgi no dzimuma un vecuma, kā arī pret dzīvniekiem. Kāda gan šeit vēl vajadzīga konvencija, kādā sakarībā? Sakarība ir, lai varētu ieviest nekristīgas "vērtības" ģimenes un dzimuma ziņā, kas mūsu valstī nekādā gadījumā nav pieļaujams, jo Satversmē ir pateikts skaidri un gaiši, kas ir ģimene un preambulā ir rakstīts, ka Latvijā prioritāte ir kristīgām vērtībām. Viss. Punkts. Kas vēl ir jāparaksta???
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti