Konferencē apspriedīs Pasaules Bankas pētījumu par bezdarbu Latvijā

Šodien Labklājības ministrija rīko konferenci „Atgriežoties pie izaugsmes: liekot pamatus iekļaujošai izaugsmei Latvijā". Tās laikā prezentēs Pasaules Bankas pētījuma „Latvija: kurš ir bezdarbnieks, ekonomiski neaktīvais vai trūcīgais?" pilno versiju un spriedīs par pētījumā secināto.

„Līdz šim valdībai un lēmumu pieņēmējiem nebija kvalitatīvu pierādījumu un nopietnu pētījumu par to, kādas pārmaiņas ir notikušas sabiedrībā un kādu ietekmi krīze ir atstājusi uz iedzīvotāju ienākumiem. Kāda ir bezdarbnieku gatavība pieņemt darba piedāvājumus, kādas iedzīvotāju grupas ir visbiežāk pakļautas bezdarba riskam vai atkārtotam bezdarbam,” stāsta Labklājības ministrijas pārstāve Marika Kupče.

Koferences rīkošanas nepieciešamību Kupče skaidro ar to, ka Pasaules Bankas pētījums ir ļoti apjomīgs.

„Tā kā šis pētījums ir ļoti apjomīgs, bija nepieciešams rīkot liela mēroga starptautisku konferenci, lai iepazīstinātu ar pētījuma secinājumiem, gan arī apmainītos un dalītos pieredzē ar citām valstīm," norāda ministrijas pārstāve.

Konferencē piedalīsies augstas Latvijas amatpersonas, Eiropas Savienības nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības komisārs Lāslo Andors un dažādu ārvalstu organizāciju pārstāvji.

Eiropas Savienības sociālo lietu komisāram Lāslo Andoram Latvijā plānota tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātiem, Latvijas Darba devēju konfederāciju, arodbiedrībām, kā arī komisārs apmeklēs patversmi Rīgā, Katoļu ielā, kur par Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem īsteno projektu bezpajumtnieku-bezdarbnieku atgriešanai sabiedrības dzīvē. Komisārs sarunā ar Latvijas Radio norāda, ka Latvija no vienas puses demonstrē strauju ekonomisko izaugsmi, taču no otras puses ir valsts ar vienu no visaugstākajiem nabadzības rādītājiem Eiropā.

„Latvija ir viena no tām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kurā pēdējos gados ir bijis būtisks progress ilgtspējīgas ekonomikas izaugsmes virzienā, un Eiropas Komisija to novērtē atzinīgi. Taču tajā pašā laikā mums jāskatās uz sociālo dimensiju, un te mums ir daudz bažu. Latvija ir starp valstīm ar vislielāko jauniešu bezdarba līmeni un otrajā vietā sarakstā ar vislielākajiem nabadzības un sociālās atstumtības rādītājiem. Visu šo iemeslu dēļ es vēlētos piedalīties dialogā ar Latviju, lai meklētu tādu ekonomiskās izaugsmes ceļu, kas būtu sociāli iekļaujošs, un par to arī būs mūsu sarunas konferencē. Es nesen tikos ar Latvijas labklājības ministri Ilzi Viņķeli un mēs iesākām par to sarunas, taču es raugos ar cerībām uz tālāku sadarbību, jo ir ļoti daudz darāmā,” stāsta Lāslo Andors.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt