Dienas ziņas

Konsīliji tikai atsevišķos gadījumos atliek vakcināciju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ziemassvētku tirdziņi būs

Konceptuāli vienojas atļaut Ziemassvētku tirdziņu norisi

Operatīvajā vadības grupā, kur trešdien, 25. novembrī, sprieda par to, vai Ziemassvētku tirdziņiem būt, radušās domstarpības, taču iespēja pieļaut to norisi konceptuāli atbalstīta. Plašākās diskusijas ir par to, vai tirdziņiem būtu jānotiek "zaļajā" vai "sarkanajā" režīmā.

Diskusijas beidzās īsi pirms pulksten 17. Ekonomikas ministrijai izdevies vienoties ar Veselības ministriju – gadatirgi būs.

Ekonomikas ministra biroja vadītājs Artūrs Butāns Latvijas Televīzijai teica: "Šobrīd panāktā vienošanās ir tāda, ka gadatirgi būs. Bet gadatirgi būs ''zaļajā režīmā''. Ievērojot trīs metru distanci starp tirgotājiem. Visām preču grupām."

Varēs tirgot arī ēdienus un dzērienus. Tirdziņu laukumi būs norobežoti, bet bez industriāla žoga.

"Pamatīgi žogi jābūvē nebūs, bet skaidrs, ka tirgotājiem būs jānodrošina, lai tiktu kontrolēta šī  plūsma," viņš skaidroja.

Ekonomikas ministrija neregulēs tirgotāju skaitu. To lems katra pašvaldība. Taču starp katru tirgotāju jābūt vismaz trīs metru distancei.

Tirdzniecība ''sarkanajā režīmā'', bez Covid-19 sertifikātiem, pagaidām varēs notikt pašvaldību noteiktās tirdzniecības vietās – skvēros, parkos, ielu malās un tā tālāk, tur tirdzniecība var notikt neregulēti un ''sarkanajā režīmā'', skaidroja ministrijā.

Ekonomijas ministrija vēl turpinās sarunas un meklēs risinājumus, lai atsevišķi, mazi gadatirgi varētu notikt arī "sarkanajā" režīmā.

"Ar Veselības ministriju turpināsim sarunu par izņēmumiem šādiem maziem gadatirgiem, kādi ir mazpilsētās un reģionos," teica Butāns.

Diskusijas starp Ekonomikas un Veselības ministriju vēl turpinās.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Koalīcija vienojusies līdz 6. decembrim būtiski nemīkstināt Covid-19 ierobežojumus. Valdības pārstāvji arī uzsvēra, ka Covid-19 pandēmija nav beigusies un par spīti saslimstības samazinājumam situācija Latvijā aizvien ir trausla. Veselības ministrija arī norādījusi, ka,  saslimstībai pieaugot par 10%, būs nepieciešami papildu drošības pasākumi ap gadu miju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt