Panorāma

SIA «PF Vecauce» valdes priekšsēdētājs Kristaps Melbārdis pa tālruni

Panorāma

„Plikie un pusplikie" piedzīvo pirmizrādi Dailes teātrī

Pagarina iespēju noskaidrot sadarbību ar VDK

Konceptuāli atbalsta ieceri pagarināt iespēju tiesas ceļā noskaidrot sadarbību ar VDK

Saeimas deputāti ceturtdien konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumu projektu, kas paredz par vēl 30 gadiem pagarināt termiņu, lai likumā noteiktā kārtībā būtu iespējams konstatēt kādas personas sadarbības faktu ar Valsts drošības komiteju padomju laikā. 

Pašlaik spēkā esošā likuma redakcija nosaka, ka sadarbības fakta ar VDK konstatēšanas noilguma termiņš beidzas šā gada 3.jūnijā, un tas nozīmētu, ka bijušie čekisti varētu ieņemt līdz šim aizliegtos amatus.  

Lemjot par tā dēvētajiem čekas maisiem, līdz šim kļūdaini bija izskanējis, ka Saeima gatavojas šo jautājumu iesaldēt uz 30 gadiem. Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne ceturtdien no tribīnes skaidroja, ka likuma grozījumi paredz iespēju tiesiskā ceļā pārbaudīt personas iespējamo sadarbību ar VDK, kas šovasar, beidzoties likuma termiņam zustu.

"[Juridiskā] komisija, atbalstot šo likumprojektu, nelēma slēpt no sabiedrības vēl 30 gadus šo tā saucamo "čekas maisu" saturu, bet gan lēma par to, lai valsts drošības komitejas štata darbinieki un tā saucamie stukači, aģenti, vismaz pēc dažiem mēnešiem nevarētu jau ieņemt augstus amatus valsts pārvaldē vai tiesās," skaidroja Čepāne.

Likums patlaban paredz iespēju ikvienai personai pieprasīt ziņas attiecībā uz sevi par iespējamo VDK dokumentu esamību Totalitārisma seku dokumentēšanas centra rīcībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti