Kolkas un Dundagas nesaskaņas risinās Saeimas komisijas deputāti

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdē trešdien, 11. septembrī, skatīts jautājums par Kolkas ciema valdes saņemto iesniegumu par situāciju Dundagas novada pašvaldībā. Komisijas vadītāja Inga Goldberga no "Saskaņas” norādīja, ka iesniegumu parakstījuši 716 Dundagas novada iedzīvotāji. Viņa skaidroja, ka tik daudzskaitlīgi parakstītu iesniegumu bez izvērtēšanas nedrīkst atstāt. Viņa arī minēja, ka šī situācija, kas izveidojusies starp Kolkas ciema iedzīvotājiem un Dundagas novada domi, īpaši izceļ nepieciešamību pēc šobrīd izstrādes stadijā esošā pašvaldību referenduma likuma.

"Pie kā nonāca deputāti – nevar neņemt vērā tik lielu daļu iedzīvotāju viedokli. Tika pašvaldības vadītājam norādīts uz komunikācijas trūkumu ar pašvaldības iedzīvotājiem. Aicinājām rast veidus, kā runāt ar cilvēkiem, kā skaidrot viedokli un lēmumus. Tas sasaucās ar pārbaudi, ko uzsācis tiesībsargs. Ziņojuma par šo situāciju vēl nav, bet viņi saskata problēmas labas pārvaldības ieviešanā pašvaldībā. Un komisijas darba kārtībā šobrīd ir pašvaldību referenduma likums – tas būtu viens ļoti konkrēts instruments, ar ko iedzīvotāji varētu ietekmēt situāciju savā pašvaldībā starplaikā starp vēlēšanām. Un komisijā, es domāju, valda ļoti liela vienprātība, lai šis referenduma likums tiktu virzīts uz priekšu," skaidroja Goldberga.

KONTEKSTS:

Lai paustu savu neapmierinātību ar Dundagas novada pašvaldības darbu un lēmumiem, Dundagas iedzīvotāji ceturtdien, 22. augustā, rīkoja demonstrāciju. Saskaņā ar protesta rīkotāju aplēsēm tajā piedalījās vairāk nekā 300 cilvēki, no kuriem liela daļa brauca no aptuveni 40 kilometrus attālās Kolkas. Dundagas novada iedzīvotāji jau ilgstoši ir neapmierināti ar novada domes lēmumiem un attieksmi. Šī domes sasaukuma laikā darbu pašvaldībā pametuši 16 darbinieki, un augusta sākumā ar pārmetumiem uz 33 lapām atlaists tika, piketētāju ieskatā, labākais Kolkas pagasta pārvaldnieks  Aldis Pinkens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt