Dienas ziņas

Ludzā grib atvērt autoeļļu pārstrādes cehu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

A.Pinkenu atjauno amatā

Kolkas pārvaldnieka tiesas dēļ varētu atlaist Dundagas novada izpilddirektori

Pēc tiesāšanās un Kolkas pagasta pārvaldes vadītāja Alda Pinkena atjaunošanas amatā vairāki Dundagas novada domes deputāti sola rosināt jautājumu par izpilddirektores Janitas Vandas Valteres atbrīvošanu no amata.

Nevienam nenovēlu nokļūt šādā situācijā – palikt bez darba un cīnīties par savām tiesībām ar lielu valsts iestādi, ceturtdien, mirkli pirms nokļūšanas atpakaļ Kolkas pagasta pārvaldnieka amatā, teica Pinkens. Viņš priecājas, ka varēs turpināt strādāt iedzīvotāju labā, un tas, ka joprojām būs nemīlēts no vadības puses, viņam esot sekundāri.

"Protams, secinājumi ir jāizdara. Spriedums pilnīgi nesaka to, ka es esmu absolūti balts un pūkains ar spārniņiem.

Jā, ir arī manas, iespējams, nepareizas darbības, bet svarīga bija situācija, kādā tās ir izdarītas. Un šeit vislielākā vaina ir jāuzņemas pašvaldības vadībai, kura šo situāciju palaida pašplūsmā," sev labvēlīgo tiesas spriedumu komentēja Pinkens.

Par konflikta iemeslu Pinkens uzskata nespēju sastrādāties ar novada izpilddirektori, savukārt domē iepriekš norādīja, ka Pinkens pagastā rīkojas pēc saviem ieskatiem, iespējams, pretēji normatīvajiem aktiem.

Dundagas novada domes priekšsēdētājs tiesas spriedumu izlasījis tikai vienreiz, un tajā vēl esot jāiedziļinās. Pašlaik plāna 20 dienu laikā tiesas lēmumu pārsūdzēt neesot, bet viņš vēl runāšot ar juristiem un pārējiem deputātiem. Ceturtdien domes sēdē opozīcijas deputāti centās saņemt atbildi uz jautājumu, kas atbildēs par pašvaldībai nodarītajiem zaudējumiem.

"Es domāju, gan jau likumdošana to arī pasaka, kas šādos gadījumos maksā. Ja kādam par to ir jāatbild un jāatmaksā... Ja arī man būs jāatmaksā, es savu daļu atmaksāšu," sacīja Dundagas novada domes priekšsēdētājs Felts.

Pinkens un pašvaldības izpilddirektore līdz šim sastrādāties nevarēja. Arī ceturtdien rīkojumu parakstīšana neesot iztikusi bez asumiem, bet abi apgalvo, ka sastrādāšoties.

"Acīmredzot, man pašai ir jāstrādā, kā tiesnese norādīja - nedaudz profesionālāk un gudrāk. Un šie iestāžu vadītāji nedaudz stingrāk ir jāpieskata," sacīja izpilddirektore Valtere.

Arī izpilddirektorei ar spriedumu esot jāiepazīstas sīkāk, bet, viņasprāt, tiesas lēmums ir jāpārsūdz, jo taisnībai esot jāuzvar.

Tikmēr opozīcijas deputāti, visticamāk, gatavos pieprasījumu, lai izpilddirektore no amata atkāptos.

"Tieši šī iemesla dēļ, ka pašvaldībai ir radīti lieli zaudējumi. Tieši šī tiesas procesa dēļ," komentēja Dundagas novada domes deputāte Tamāra Kaudze.

"Ja jāvērtē viņas darbs, tad šajā gadījumā viņš ir jāvērtē. Jo nevar būt tā, ka tiek tērēti pašvaldības līdzekļi un mēs nemeklējam atbildīgo," piebilda Dundagas novada domes priekšsēdētājs.

Izpilddirektore pati amatu atstāt netaisās. "Man vēl ir ļoti daudz darbu plānā, ko izdarīt novada iedzīvotāju labā. Un es turpināšu darbu," sacīja Valtere.

KONTEKSTS:

Kurzemes rajona tiesa ir nolēmusi, ka Dundagas novada domei nekavējoties jāatjauno amatā Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs Aldis Pinkens. Spriedums paredz Dundagas novada domei izmaksāt Pinkenam kompensāciju par vidējo izpeļņu par to darba laiku, kurā viņš bija atbrīvots no darba. Tāpat pašvaldībai jāsedz tiesas izdevumi, Pinkenam jāizmaksā 1500 eiro morālā kompensācija, kā arī publiski pašvaldības mājaslapā un informatīvajā izdevumā "Dundadznieks" jāatvainojas Pinkenam par nepamatotu atbrīvošanu no amata.

2019. gada 9. augustā Dundagas dome ārkārtas sēdē ar piecām pozīcijas deputātu balsīm nolēma atbrīvot no amata Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Pinkenu. Tas izsauca vietējo iedzīvotāju neapmierinātību, un viņi 22. augustā rīkoja piketu, pieprasot atjaunot Pinkenu amatā. Dundagas novada deputāti iedzīvotāju prasību neakceptēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti