Kolkā salabo ūdens attīrīšanas iekārtas, bet ūdens caurules ir gandrīz pilnībā aizaugušas

Kolkas iedzīvotāji jau gadiem sūdzējušies par ūdens kvalitāti savās mājās, un augustā ūdens attīrīšanas iekārtas beidzot savestas   kārtībā, taču tas situāciju neatrisina pilnībā, jo ūdens caurules, kas ved uz mājām, ir gandrīz aizaugušas, Latvijas Radio šonedēļ pastāstīja laikraksta "Talsu Vēstis" žurnāliste Mārīte Jankeleviča.

Kolkas iedzīvotāji pa saviem krāniem saņēmuši ļoti brūnganu ūdeni jau vairākus gadus, vietējo iedzīvotāju aptauju rezultāti šī gada sākumā liecināja, ka cilvēki šo ūdeni izmantojuši vien drēbju mazgāšanai, tualetei un dušai. Citām vajadzībām ūdens tika iegādāts veikalā vai sagādāts no kāda avota.

Dzeramā ūdens attīrīšanas stacija Kolkā nodota ekspluatācijā 2010. gada beigās. Bet  ūdens kvalitāte ar katru brīdi pasliktinājās un pavasarī, kad uzņēmums «Karme filtrs» veica analīzes, ūdens bija neatbilstošs dzeramā ūdens kvalitātes normām.

Pēc iedzīvotāju sūdzībām attīrīšanas stacija savesta kārtībā, nomainīta membrāna un sakārtotas atdzelžošanas iekārtas, kam dome piešķīra finansējumā turpat 29 000 eiro apmērā.

Augusta beigās beidzot Kolkā iedzīvotāji varēja saņemt normālu ūdeni, kas atbilst kvalitātes prasībām, un pagaidām neviens uzņēmumam „Kolkas ūdens” nav sūdzējies.

Tomēr galvenā problēma – vecie ūdensvadi – nav atrisināta. “Kolkas ūdens” valdes loceklis Juris Apse laikrakstam atzinis, ka maģistrālie cauruļvadi esot ar pietiekami lielu diametru un, ja sistēmu neaiztiek, piesārņojums nomierinās un ūdens ir tīrs.

Taču ūdens piesārņojumu var radīt mazie atzari, pa kuriem ūdens nonāk līdz mājām un kuri ir ļoti piesārņoti.

„Mums bija viena avārija, kurā nomainījām cauruļvada posmu. Redzams, ka vieta, pa kuru caurulē plūst ūdens, ir pildspalvas resnumā. Viss pārējais ir aizaudzis. Tādi ir šie atzari uz mājām,” atklāja Apse. 

Kad atradīs līdzekļus mazo cauruļu maiņai, joprojām nav zināms. „Domāju, ka līdz vēlēšanām nevienam no pašvaldības interese tā arī neradīsies. Deputāti ir priecīgi, ka ūdens padeves un kvalitātes jautājums pašlaik ir kaut cik sakārtots un atbilst normatīviem. Jācer, ka vēlēšanās iedzīvotāji ievēlēs pārstāvjus, kuri būs progresīvi domājoši un vēlēsies lietas mainīt,” pauda Apse.

Kolka atrodas Dundagas novadā, un uzņēmums „Kolkas ūdens”, kas atbild par ūdenssaimniecību Kolkā, simtprocentīgi pieder Dundagas novada pašvaldībai, kuras uzdevums ir nodrošināt ūdensapgādi.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti