Dienas ziņas

Pludmalēs pieaug atkritumu daudzums

Dienas ziņas

K. Kariņš: jāpalīdz afgāņiem, kas palīdzēja Latvijas karavīriem

„Laivas – mājas” no Kolkas pludmales aizvestas

Kolkā no pludmales aizved nelikumīgās «laivas-mājas»

Pirmdien no Rīgas līča pludmales Kolkā aizvestas nelikumīgi izvietotās tūrisma mītnes "laivas-mājas".

Šorīt ap plkst.10 viena laiva jau bija aizvesta, bet otra tika krauta transportlīdzeklī pārvešanai. Līdz ar to pludmale būs atbrīvota, kā to uzdeva Valsts vides dienests (VVD).

Jaunais tūrisma piedāvājums bija vietējo zvejnieku mēģinājums izdzīvot. Aktīvās zvejas sezonas laikā viņi laivas bija plānojuši atkal izmantot zvejai un apvienot to ar tūrismu.

"Un ar šīm laivām varētu braukt līdzi zvejnieku saimniecībām, vērot visu procesu – zvejniecības procesu jūrā," pastāstīja īpašnieka pilnvarotā persona Andris Laukšteins.

Gatava esot vēl viena laiva, un tā pieder Andra Laukšteina dēlam. Lai atpelnītu ieguldījumus, vajadzīgi vismaz divi gadi. Zvejnieks atzīst, ka tieši par bērniem visvairāk žēl, jo šī bijusi iespēja jaunam cilvēkam palikt dzīvot piekrastes ciemā. Pirms laivu uzstādīšanas zvejnieki ideju mēģinājuši saskaņot dažādās institūcijās, neoficiāli arī pašā VVD.

"Neviens neko konkrētu neatbildēja, atbildēja kaut ko pavisam… Ja tu prasi vienu jautājumu, tad atbild ko citu, ko labāk patīk atbildēt. Un tad mēs uzlikām, jo šī pati vieta pēc detālplānojuma ir paredzēta tūrismam – tauvas josla, kur viņas arī atradās," norādīja Laukšteins.

Ziemeļkurzemes biznesa asociācija norāda, ka Kolkas zvejniekiem ar šo gadu ir aizliegta speciālā plekstu zveja un vasarās ienākumu nav. Tāpēc katra zvejnieku iniciatīva ir apsveicama.

"Manuprāt, šeit nevajadzētu skatīties, kā aizliegt, bet gan varbūt arī vides dienestam vai Dabas pārvaldei, kuri tagad iebilst pret šīm lietām, skatīties, kā pareizi organizēt šāda veida uzņēmējdarbību," uzsvēra Ziemeļkurzemes biznesa asociācijas koordinatore Gunta Abaja.

"Ja būtu iesniegts iesniegums sākotnējam izvērtējumam, tad tur tiktu vērtēts atbilstoši teritorijas plānojumam, atbilstoši likumdošanai, kur šīs laivas varētu novietot," komentēja VVD pārstāve Gunita Vanaga. Viņa norādīja, ka arī pašlaik procesu var sākt no jauna.

Vietējais zvejnieks atzīst, ka vēl domās, kā rīkoties tālāk. Tikmēr pret viņu ierosināta administratīvā lietvedība, un sods var būt līdz 1400 eiro.

Jau ziņots, ka VVD ierosināja administratīvā pārkāpuma lietvedību un deva pārkāpējam termiņu līdz 17.augustam, kurā tam jāpārvieto mītnes uz atļautu vietu.

Turklāt VVD aicināja tūristus neizmantot nelikumīgās tūrisma mītnes, kas starptautiskajās naktsmītņu rezervēšanas platformās "Booking.com" un "Airbnb.com" tika izīrētas ar nosaukumu "Baltic Maldives". Kā liecina informācija "Booking.com", pašlaik nav iespējams veikt rezervāciju šajās naktsmītnēs.

Informācija naktsmītņu rezervēšanas platformā liecina, ka minētās laivas tika pārveidotas par nelielām naktsmītnēm, kurām ir tikai viena telpa ar gultu un plašiem logiem, pa kuriem paveras skats uz jūru un pludmali.

Ievietotās bildes arī vēstīja par iespēju izmantot tuvumā esošo autostāvvietu ar elektroauto uzlādes iespēju un labierīcībām. Tuvumā esot arī kafejnīca "Divjūriņas".

Kā norāda VVD, krasta kāpu aizsargjoslā un pludmalē novietot jebkādas konstrukcijas, pagaidu un saliekamās būves, izņemot pludmales labiekārtošanas elementus, ir nelikumīgi.

Pie Kolkas raga Baltijas jūras pusē, kāpās jau vairākus gadus ir izvietotas līdzīgas koncepcijas, likumīgi uzstādītas tūristu naktsmītnes - mucas formas namiņi ar stiklotu gala sienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt