Dienas ziņas

Ņujorkā pietauvojas milzīgs hospitāļkuģis

Dienas ziņas

Masveida saslimšana vīriešu patversmē Rīgā

Pašvaldības lemj par skolēnu ēdināšanu

Koknesē un Aizkrauklē vecāku kontos ieskaitīs naudu par skolēnu ēdināšanu

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) konferencē atzina, ka brīvpusdienas attālināto mācību laikā tiks nodrošinātās maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimenēm. Pašvaldības vērtē, kā rīkoties ar citu skolēnu ēdināšanu šajā laikā. Kokneses un Aizkraukles novadu deputāti lēmuši vecāku norādītajos kontos ieskaitīt naudu par pusdienām. Savukārt Skrīveros tiekot izsniegti pārtikas taloni.

Jau septīto darba dienu tukši ir ne vien skolu gaiteņi, bet arī ēdamzāles. Kokneses novada deputāti  nolēmuši, ka no 1. aprīļa trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu norādītajos kontos bērnu ēdināšanai tiks ieskaitīts 1,50 eiro vienam bērnam par katru darba dienu.

"Tas ir sociālā dienesta pabalsts, kas būtībā nav tieši saistīts ar ēdināšanas naudu. Praktiski jau bija tā, ka mēs nodrošinām brīvpusdienām visiem audzēkņiem, tad reti kuram bija jāgriežās vēl sociālajā dienestā, lai šo pabalstu saņemtu no sociālā dienesta," sacīja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris (Latvijas Zaļā partija).

Pieņemtā lēmuma kritērijiem pašreiz novadā atbilstot apmēram 30 skolēni, savukārt brīvpusdienas visās Kokneses novada mācību iestādēs kopā piešķirtas 536 audzēkņiem. "1.-9. klasei, piecgadniekiem un sešgadniekiem kā arī ģimenēm, kurās ir vairāk kā trīs bērni, šīm kategorijām dotajā brīdī vēl nav skaidrības, jo ēdināšana tika nodrošināta pēc Ministru kabineta (MK) noteikumiem, kuros ir paredzēts, ka tas notiek klātienē," atzina Vingris.

Arī Aizkraukles novadā jau pieņemts lēmums trūcīgajām un maznodrošinātajām ģimenēm pārskaitīt pusdienu naudu par visu attālinātās mācīšanās laiku, un gaidīt grozījumus MK noteikumos, lai  naudu varētu saņemt visi, kam piešķirtas brīvpusdienas. Vienīgās raizes esot, lai netiktu noteikts, ka bērni attālināti jānodrošina ar siltām pusdienām.

"Mēs apzinājām ēdinātājus, kas nodrošināja izglītības iestādes ar ēdienu, un sapratām, ka viņi īstenībā vairāk kā trīs dienas nevar nodrošināt sterilo un noteikumiem atbilstošo iepakojumu, tad tur ir jāgaida rindā diezgan ilgs laiks," atzina Aizkraukles novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Arvis Upīts.

Pret to iebilst arī koknesieši, jo izmaksas attālinātai ēdiena piegādei ir atkarīgas arī no attāluma. Par ēdināšanas pabalstiem lēmuši arī Skrīveru novada domes deputāti, vien tur mazturīgajām un trūcīgajām ģimenēm tiek piešķirti pārtikas taloni, kurus varot izmantot lielākajos Skrīveru pārtikas veikalos. Novada dome gan nav īsti pārliecināta, vai šobrīd vajadzētu  apmaksāt brīvpusdienas visiem, kam tās piešķirtas.

"Viena lieta ir, ja mēs paredzam, ka pašvaldības budžets pildās kā iepriekš, tad mēs to varētu darīt. Ja tomēr nepildās, tad varbūt mums šie līdzekļi  tomēr ir jāatstāj trūcīgajiem un maznodrošinātajiem," teica Skrīveru novada domes priekšsēdētājs Andris Zālītis.

Pašvaldības arī norāda, ka neesot pamata bažām, vai bērni tiešām saņems ēdienu, jo arī krīzes laikā darbojas gan sociālais dienests, gan bāriņtiesa un policija, kuru uzdevums ir kontrolēt situāciju.         

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti