Dienas ziņas

Pēta senās krāsošanas metodes un ārstniecības augus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Koknesē nojauks atjaunot sākto estrādi

Koknesē tomēr nojauks estrādi, kuru iepriekš grasījās renovēt

Kokneses novada domes deputāti nolēmuši nojaukt estrādi, kuras pārbūvei tikai šopavasar Valsts kasē aizņēmušies naudu. Šāds lēmums pieņemts, jo, uzsākot atjaunošanas darbus, izrādījies, ka nesošās konstrukcijas ir ļoti sliktā stāvoklī.  Pirms pāris gadiem veiktajā tehniskās izpētes slēdzienā gan konstatēta tikai viena plaisa savienojuma vietā ar nesošo sienu un konstrukcijas novērtētas kā apmierinošas.

Šopavasar Koknesē uzsāktajā estrādes pārbūves projektā bija paredzēts atjaunot skatītāju solus, paplašināt deju grīdu, kā arī novērst dažus tehniskajā izpētē konstatētos defektus estrādei. Kad būvnieki sāka darboties, kļuva skaidrs, ka defektu ir daudz vairāk un daudz bīstamāki.

“Pēc logu un durvju ailu izveidošanas, mēs ieraudzījām, ka siena ir nepilna ķieģeļa biezumā vairākos slāņos. Līdz ar to bija redzams, ka siena var zaudēt noturību. Arī plaisu noturības pārbaude vēstīja, ka plaisas attīstās,” norāda SIA “Trigone būve” projektu vadītājs Oļegs Soboļevskis.

Kā stāsta vietējie, Kokneses brīvdabas estrāde steidzamā kārtā celta kā 1981. gada  Aizkraukles rajona dziesmu svētku norises vieta. Laika bijis tik maz, ka objektu nācies pabeigt mēneša laikā. Tagad tā laika celtnieku kļūdas, steiga un paviršība  atspēlējušās, lai gan 2015. gada nogalē veiktā tehniskā izpēte par to neesot liecinājusi.Projektētājs piesaistīja  būvkonstruktoru, kurš  pārbaudīja  šo estrādi  gan ar mēraparātiem, gan vizuāli. Nelikās, ka tur būtu tāds stāvoklis, kā šeit ir parādījies,” komentē Kokneses novada domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs.

Pēdējā domes sēdē  deputāti nolēmuši 180 000 eiro vērtajā projektā ieviest kardinālas izmaiņas un estrādi nojaukt. Šāds lēmums esot pieņemts, raugoties uz citu neveiksmīgo pieredzi.Sakarā ar to, ka tā ir 3. grupas ēka un zinot jau pieredzi ar ekspertīzēm un projektiem šādām ēkām, tās būtu ļoti lielas izmaksas. Arī līdz šim mēs parasti  uz lielākiem pasākumiem uzstādījām pārvietojamo estrādi ar visām gaismām un  līdz ar to kultūras pasākumus šādā veidā varēsim nodrošināt,” piezīmē Klaužs.

Ja būšot iespēja piesaistīt Eiropas finansējumu, tikšot domāts arī par mūsdienīgas estrādes izbūvi, bet šajā projektā, kas finansēts ar aizņēmumu Valsts kasē, līdz  rudenim tikšot izveidots jauns bruģēts deju laukums un jauni skatītāju soli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti