Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

ASV senatori Rīgā

Koknesē piketē pret Vecbebru skolas slēgšanu

Koknesē piketē pret Vecbebru skolu slēgšanu

Tā kā internātskolu uzturēšanu iecerēts nodot pašvaldībām, Kokneses novadam būtu jāatrod apmēram miljons eiro, lai uzturētu Vecbebru profesionālo un vispārizglītojošo internātpamatskolu. Šādas naudas novadam neesot, tāpēc mācību iestādi varētu slēgt. Vecāki un skolotāji gan uzskata, ka dome nav izmantojusi visas iespējas, tāpēc vairāki desmiti cilvēku pulcējās piketā.

Glīti atjaunotā Vecbebru profesionālā un vispārizglītojošā internātskola, kuras renovācijā dažādos projektos ieguldīti vairāk nekā miljons eiro Eiropas Savienības fondu naudas, pašvaldības rokās nonāca pirms trim gadiem. Trešdien, 28.decembrī, uz domes sēdi,  kurā tika skatīts arī jautājums par mācību iestādes nākotni, deputātus  sagaidīja aptuveni 30  neapmierināti vecāki un darbinieki, kurus māc bažas, ka deputāti grasās likvidēt mācību iestādi.

“Es esmu vientuļa mamma, un man aprūpējama ir arī mana mamma. Tad man sanāk situācija, ka man jāiet prom no darba, lai es varētu bērnu izvadāt uz Aizkraukli, ja slēdz šo skolu ciet,” stāsta skolēna mamma Inga.

“Viņi tikai rēķina – jums vajag miljonu, mēs jūs nevaram uzturēt. Ja  Ērgļi Priekuļiem ir filiāle vai Vecbebri nevienam nav vajadzīgi, tur tā sirds sāp. Tāpēc esam šodien šeit,” saka internātpamatskolas skolotāja Nadežda Krēsliņa.

Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris skaidro, ka pašlaik lēmums par slēgšanu vai atstāšanu netiekot pieņemts. Tomēr situācija esot saspringta, jo valdības noteikumi nosaka, ka internātskolas uzturēšanai finansējums būs līdz nākamā gada 31.decembrim, bet profesionālajai izglītībai  finansējums būs līdz 31.augustam.

“Par tām profesionālajām pašvaldības iestādēm vēl tiks lemts, kā tas finansējums tiks piešķirts, bet informācijas jau nav. Un tās ir diezgan lielas naudas. Un kā tas varētu notikt vienā vai otrā virzienā? Mums jārīkojas atbildīgi un jāinformē gan citas pašvaldības, gan vecāki un darbinieki,” saka Vingris.

Oktobrī novada dome izveidojusi darba grupu, kas meklējusi labākos risinājumus, tomēr

skolas pastāvēšanai vajadzīgais apmēram viens miljons eiro ir puse no novada gada budžeta.

“Tika izrēķināti vairāki varianti, bet diemžēl, ja nepiešķir finansējumu, esošajā situācijā šai  skolai pastāvēt nav iespējams,” saka darba grupas vadītājs Ilmārs Klaužs.

Izņēmums ir tālmācības programmas, kurām slēgšana nedraud, vismaz tik ilgi, kamēr paies Eiropas finansēto projektu uzraudzības laiks. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija gaida vēstuli ar situācijas skaidrojumu no novada domes un aicina diskutēt par  pašvaldību savstarpējo norēķinu kārtību par bērniem no citām pašvaldībām, kas Vecbebros  ir apmēram puse audzēkņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti