Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Valmieras teātrī godina labākos

Dienas ziņas

Palīdz bērniem ar īpašām vajadzībām

„Zirgaudzētavā Kocēni” aizvadīts veiksmīgs gads

Kocēnu zirgaudzētavā aizvadīts veiksmīgs gads

Jaunais gads parasti nāk ar jauniem mērķiem un iecerēm, taču pirms tā sagaidīšanas jāizvērtē arī aizvadītajā gadā paveiktais. Šāda darbu izvērtēšanas reize par tradīciju kļuvusi "Zirgaudzētavā Kocēni", kur gada nogalē savas apgūtās prasmes demonstrē jaunie un jau pieredzējušie jātnieki.

"Zirgaudzētava Kocēni" jaunās jātnieces savā priekšnesumā iejutušās meža feju tēlā. Mūzikas pavadījumā viņas demonstrē zirgu graciozitāti, jāšanas tehnikas un precizitāti, kas savā ziņā ir arī kā atskaite gada laikā apgūtajam.

"Vispār šis gads ir bijis ļoti, ļoti, ļoti man nozīmīgs, jo sākām lēkt lielākus maršrutus. Pirmo reizi es izlēcu metru, es Kocēnu kausā dabūju trīs godalgotas vietas. Domāju, ka tas ir ļoti, ļoti daudz," saka jātniece Betija.

Arī "Zirgaudzētavas Kocēni" īpašnieces Dace Stūre un Maija Kleinberga vērtē - šis gads bijis zīmīgs gan jaunajiem jāšanas sporta entuziastiem, gan arī pašai zirgaudzētavai, kas arvien krāj pieredzi nacionālu un starptautisku sacensību organizēšanā.

"Šajā gadā pie mums Kocēnos notika Jaunatnes olimpiāde, kas, es domāju, bija tāds republikas nozīmes pasākums, kas nenotiek tik bieži," norāda zirgaudzētavas īpašniece Maija Kleinberga. "Gads mums ir pagājis sportiskā ziņā arī diezgan veiksmīgi. Ir prieks, ka mazie jātnieki izcīna no apmēram 60 zirgu konkurences jau vismaz no pirmās līdz desmitajai vietai. Tas jau ir liels sasniegums," uzsver zirgaudzētavas īpašniece Dace Stūre.

Tieši mazie jātnieki ir tie, kas apliecina - jāšanas sports Latvijā attīstās. Kā norāda Dace Stūre, interese par šo sportu arvien palielinās, un šogad jātnieku pulkam piepulcējušies daudzi mazie - piecus, sešus gadus veci bērni.

Arī Odrija ar jāšanas sportu iepazinās četru gadu vecumā. Meitenei jau kopš bērnības ļoti patīk zirgi, un ar viņiem Odrija vēlas saistīt arī savu nākotni. Mazā jātniece daudz trenējas, lai jau nākamajā gadā varētu realizēt savu mērķi. "Es gribētu jau desmit gados sākt lēkt metru. Mans sapnis ir lēkt visaugstākos šķēšļus - metru un sešdesmit centimetrus - Rīgā. Es arī esmu kritusi no zirgiem, bet es vienmēr kāpju zirgā atpakaļ, es gribu censties un gribu tālāk izpildīt visu," saka Odrija.

Šis gads arī apliecina - ekonomiskā situācija valstī pamazām uzlabojas, jo arvien vairāk cilvēku var atļauties turēt savus zirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt